Spor 31.12.2019 08:44:02 1179 defa okundu

“Dersimspor adını küçük düşürmeyeceğimize söz veriyoruz”

Dersimspor Futbol Kulübü, 21 Aralık’ta yaptığı Olağanüstü Genel Kurulunda seçilen  Ali Kırmızıtoprak’ın listesindeki isimler ilk toplantısını yaptı.

Kulüp Başkanlığına Kırmızıtoprak’ın geldiği yeni yönetimde, Başkan Yardımcıları ise Nihat Yıldız ve Ercan Ateş oldu. Yeni yönetim kurulu, bürokrasi ile iş insanlarına kulübe destek çağrısı yaptı.  Şeffaflık ve hesap verebilirlik vurgusu da yapılan açıklamada “Dersimspor adını asla küçük düşürmeyeceğimize söz veriyoruz” denildi.

 

“Dersimspor samimiyet ve sevdadır”

Dersimspor Futbol Kulübü, 21 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurulunda seçilen  Ali Kırmızıtoprak’ın listesindeki isimler ilk toplantısını yaptı. Kulüp Başkanlığına Kırmızıtoprak’ın geldiği yeni yönetimde, Başkan Yardımcıları ise Nihat Yıldız ve Ercan Ateş oldu. Mehmet Ali Can Genel Sekreter, Tamer Arı Sayman, Futbol Şube Sorumlusu Kazım Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri ise Sinan Açılan, Cafer Laço ve Hıdır Anıl oldu. Dersimspor Futbol Kulübü’nün yeni yönetimi tarafından kamuoyuna ilk açıklama da yapıldı. Yönetim kurulunda yapılan görev paylaşımının camiaya tanıtıldığı açıklamada, kulübün kaybettiği güven ve itibarın yeniden kazandırılması için çaba sarf edileceği belirtildi. “Bizler yönetim olarak kaybolan güveni tekrar kazanmak, Dersimspor’un bir işletme değil, samimiyet ve sevda olduğunu hatırlatmak istedik. Bu düşüncelerle kısa ve uzun vadeli hedefler belirledik.” denilen açıklamanın tamamında ise şu ifadelere yer verildi; “Layık görüldüğümüz bu kutsal görevi yerine getirmek adına öncelikli düşüncemiz; bu şehirde futbol için emek harcamış, maddi-manevi desteğini hiçbir zaman esirgememiş herkesi, başta Sayın Valimiz olmak üzere ilimiz bürokrasisini, istemeyerek de olsa kırgınlıklarından dolayı bir kenara çekilmiş iş adamlarımızı ve olmazsa olmazımız olan yurt dışındaki ve yurt içindeki tüm taraftarımızla şampiyonluk sezonunda yaşamış olduğumuz Dersimspor ruhunu tekrar yakalamak isteyen herkesi bu fikir altında birleştirmek en önemli görevimizdir.

 

İşimizin kolay olmadığının bizler gibi sizler de farkındasınız. Bunun en önemli nedenlerinden biri, hatta birincisi resmi kurumlarda dahil olmak üzere 553 Bin TL’yi bulan kulüp borçlarının yanında tek bir futbolcusu kalmamış olan takımımıza tekrardan yapılması gereken teknik heyet ve oyuncu transferleridir…

Özetle; geçmişten kalan büyük bir borç yükünün yanında kurmak zorunda kaldığımız yeni bir oluşumla bizi bekleyen lig olmasıdır.

 

Bizler yönetim olarak, kaybolan güveni tekrar kazanmak, Dersimspor’un bir işletme değil, samimiyet, sevda olduğunu hatırlatmak istedik. Bu düşüncelerle, kısa ve uzun vadeli hedefler belirledik.

 

- Kasasında 1 Lirası olmayan, 553 Bin lira borcu olan Dersimspor’u bu yükten kurtarmak

- Altyapılar kurmak

- Tesisleşmek

- Üyelik sistemini hayata geçirip aylık net bir geliri Dersimspor’a kazandırmak

- Yurtiçindeki ve yurtdışındaki tüm taraftarımızla iletişim halinde olmak

- Mevcut sezonu en iyi yerde bitirmek

- Grubumuzda yer alan bölgemiz, takımlarına karşı Dersim ismine duyulan saygıya uygun davranmak

Bütün bunları yaparken siz halkımıza ve Dersimli olan olmayan tüm Dersimspor taraftarına vereceğimiz önemli bir sözümüz var.

- Her zaman şeffaf olacağımıza

- Dürüstlüğümüzden asla taviz vermeyeceğimize

- Dersimspor adını asla küçük düşürmeyeceğimize

- İsteyen herkese her zaman hesap vereceğimize söz veriyoruz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1600
 Dün : 16114
 Toplam : 38403724
 Ip No : 3.228.220.31