Siyaset 8.7.2019 21:30:40 1258 defa okundu

Dersim Kadın Platformu “Olayın Takipçisi Olacağız”

Sosyal medyada paylaşılan bir iddia nedeniyle Dersim Kadın Platformu açıklama yaptı.

Kadınlar adına açıklama yapan Özden Meral Yıldız,  Munzur Üniversitesinde yaşandığı iddia edilen tacizin aydınlatılarak üniversitede görevli olan C.T. hakkında soruşturma başlatılmasını istedi. İddiaların odağındaki kişinin banka hesaplarında ciddi parasal hareketlilik olduğu ileri sürülen açıklamada, buna dair araştırma yapılması da istendi.

 

KESK’te basın açıklaması

Dersim Kadın Platformu tarafından, sosyal medyadan yapılan bir paylaşımda Munzur Üniversitesinde yaşandığı iddia edilen taciz iddialarına ilişkin KESK Şubeler Platformu binasında basın açıklaması gerçekleştirildi. Platform adına açıklama yapan Meral Yıldız, Türkiye’de özelikle son yıllarda kamu sektöründe onlarca taciz vakası yaşandığını söyledi ve "Cezasızlık politikasının sonucu olarak her gün yanı başımızda bir taciz ve tecavüz olayına tanıklık etmek istemiyoruz. Gerekli cezai işlemlerin uygulanarak kadınlar açısından daha güvenli ve yaşanabilir bir kent yaratılması için yetkilileri göreve çağırıyoruz" dedi.

Yıldız, Munzur Üniversitesinde C.T ile ilgili ileri sürülen iddiaların araştırılmasını ve gereğinin yapılmasını istedi.

 "Vali yaşanan bu cinsel taciz ve tecavüz olaylarına dair ‘Adli ve idari soruşturma başlatıyoruz. Gereği yapılır’ şeklinde paylaşımda bulunmuştur. Bizler bu açıklamanın gereğinin yapılmasını talep ediyoruz. Söz konusu şahsın hâlâ görev başında olması soruşturmanın gidişatı konusunda kaygılarımızı artırıyor" denilen açıklamada, ihmalin kadın katliamına neden olabileceği tezinde bulunuldu.

İddiaların yöneltildiği kişinin hesaplarında 500 bin ile 1 Milyon arasında para girişi olduğu da ileri sürülen açıklamada, “bu paranın kaynağının sözü edilen olay olup olmadığının araştırılması gerekmektedir.” denildi.

Yıldız, platform olarak iddialar aydınlatılıncaya kadar konunun takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5239
 Dün : 17329
 Toplam : 31781084
 Ip No : 18.208.159.25