Manşet 15.4.2019 09:38:30 298 defa okundu

 “Değerli Öğretmenim Projesi” 

Anadolu Vakfı’nın, öğretmenlerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılması hedefiyle başlattığını duyurduğu ‘Değerli Öğretmenim’ projesinin 47. ili Tunceli oldu.

Gerçekten değerlisin öğretmenim

Anadolu Vakfı, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Değerli Öğretmenim’ projesi kapsamında Tuncelili öğretmenlerle buluştu. Tunceli Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen eğitimlere öğretmenler büyük ilgi gösterdi. Eğitim programı kapsamında 11-12 Nisan tarihlerinde ‘Sosyal Girişimcilik’ eğitimleri verilirken, programın 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek eğitimlerinde ise ‘Sosyal Girişimcilik’ ile ‘Yönetişim Yetkinlikleri Gelişimi Eğitimi’ alanında bilgiler aktarılacak.

 

Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler aracılığıyla öğretmenlerin, başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerinin artırılması hedefleniyor. Bu amaçla öğretmenlerin ve yöneticilerin bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinlikleri ile toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor.

 

 İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde yürütülüyor

‘Sosyal Girişimcilik’ konusunda öncü olan Değerli Öğretmenim Projesi İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde yürütülüyor. Bugüne kadar 47 ilde 60 binin üzerinde öğretmene ulaşan proje kapsamında, 3 binin üzerinde proje başvurusu alındı. Proje kapsamında ayrıca toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla ‘Sosyal Girişimcilik Proje Yarışmaları’ düzenleniyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen 8 yarışma ile 200’ün üzerinde ödül verildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9860
 Dün : 16293
 Toplam : 29683213
 Ip No : 54.85.162.213