Manşet 29.7.2020 11:52:29 882 defa okundu

Değerli Arkadaşlarım, Başkanlarım

Ali Rıza GÜDER Yazdı

Partimizin, olağandışı koşullarda gerçekleştirdiğimiz 37. Olağan Kurultayı, ülkemizde Cumhuriyet fikrinin ve demokrasinin güçlenmesi yolundaki mücadelemizde yeni ve güçlü bir adımdır. Partimizin, bir asırlık geçmişi iki temel kavrama hayat vermiştir: Adalet ve Denge.

Mazlumun, ezilenin, yoksulun, marjinalin daha eşit ve adil bir dünyada yaşaması için mücadele ve özgür ve laik dünyanın doğudaki sınır boyunda ayaktaki son kale olarak, Ortadoğu isimli bu karanlık denizde yolunu kaybetmiş gemilere ışık tutan bir fener, laik demokrasi ile muhafazakarlığın dengesini özümsemiş model ve dost bir ülke. Kurultayımızla birlikte ülkemizin huzur bulması için önceliğimiz bu siyasi karakterle, siyasi kabilelere, cemaatlere bölünmüş toplumun tekrar bir ulus olması için çaba göstermektir.


Olağan kurultayımızda tekrar seçilen Genel Başkanımızı bütün kalbimle kutlar başarılar dilerim. Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu'na seçilen çok değerli arkadaşlarım, başkanlarıma bütün kalbimle başarılar dilerim.

Yüksek Disiplin Kurulu adaylığıma 403 gibi son derece anlamlı bir oyla destek veren, beni onurlandıran Örgütümüze şükran duyuyorum. Bu bağlamda, öncelikle 2,5 yıl boyunca birlikte il başkanlığı yapma onurunu taşıdığım ve bu seçimde beni kardeşleri olarak sahiplenmiş çok kıymetli ağabeyim ve arkadaşlarıma ve örgütümüzün, ayrıca çok kıymetli il başkanlarına desteklerinden dolayı bütün kalbimle teşekkür ediyorum.

Seçim süresince yeni tanıştığım ve kısa süre içinde kalpten dostluk hissettiğim, bu seçimi adeta benimle birlikte yaşamış, destek olmuş; ilgi göstermiş kurultay delegelerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bir dostumun oyu aynı zamanda onun onayı ve rızasıdır; birinin rızasını almak en yüksek makamdır.

Parti örgütümüze en derin saygılarımla...
Sevgi ve muhabbetle...

 

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 14560
 Dün : 22719
 Toplam : 40264310
 Ip No : 3.238.147.211