Siyaset 18.6.2021 17:42:06 1148 defa okundu

DTK ve DBP heyeti Tunceli’de

“Faşizme karşı direnişi büyütelim” pankartı önünde basın açıklaması...VİDEOLU HABER

Tunceli’de yapacakları bir haftalık programa ilişkin basın toplantısı gerçekleştiren DTK ve DBP heyeti, “Kısa sürede saldırılar yoğunlaştırıldı, tasfiye edeceğiz bitireceğiz anlamında birçok şey söylendi. Bugüne kadar bir sonuç alamadılar. Haklı bir dava yürütüyoruz. Kürt halkı için tek değil, Türkiye coğrafyasında yaşayan tüm halkalar için eşit özgür bir şekilde yaşamak dışında bir şansımız yok” açıklamasında bulundu.

 

BİR HAFTALIK ZİYARET

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır, Tunceli’ye geldi. Heyet, kentte 18-24 Haziran tarihleri arasında yapacakları ziyaretlere ilişkin Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Binasında açıklama yaptı. “Faşizme karşı direnişi büyütelim” pankartının açıldığı açıklamada, DTK Eş Başkanı Bedran Öztürk ve DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz konuştu.

 

‘DAVAMIZ HALKLAR İÇİN’

 HDP'ye gerçekleştirilen saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ı anarak sözlerine başlayan DTK Eşbaşkanı Öztürk, demokratikleşme için büyük fedakarlıklarla uzun yıllardır mücadele ettiklerini söyledi. Öztürk, “Kısa sürede saldırılar yoğunlaştırıldı, tasfiye edeceğiz, bitireceğiz anlamında birçok şey söylendi. Bugüne kadar bir sonuç alamadılar. Haklı bir dava yürütüyoruz. Kürt halkı için tek değil, Türkiye coğrafyasında yaşayan tüm halkalar için eşit özgür bir şekilde yaşamak dışında bir şansımız yok” dedi.

“Kürt sorunundaki çözümsüzlüğü dayatanlar tecridi daha ağırlaştırdı” diyen DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ise, “Bunun üzerinden de savaş politikasını, Türkiye’yi faşizmle kurumsallaştırmayı önlerine koyuyorlar. Tecride karşı Kürt ve Türkiye halkları olarak birlikte mücadele etmeliyiz” diye konuştu.

Heyetin Tunceli’de kalacağı sürede; mahalle, köy, ev, STÖ’ler ve vatandaşlarla bir araya geleceğini söyleyen Aydeniz, “Hem süreci tartışacağız hem de karşılıklı görüş alışverişinde bulunacağız” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5512
 Dün : 16156
 Toplam : 44234742
 Ip No : 44.192.51.24