Sürmanşet 25.9.2021 20:39:45 855 defa okundu

DEDEF Olağan Genel Kurul Yapacak

Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) yarın olağan genel kurul yapacak. Şu an için 3 listenin yarışacağı öğrenilirken, bu tür genel kurullarda son anda da liste sunulabiliyor. Kongrede aday olacağını açıklayan Ali Haydar Çavuş, bir çağrıda bulundu ve bakın hangi ifadeleri kullandı;

 

26 Eylül Pazar günü saat 11.00'da İstanbul Ataşehir Erdal Eren Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek Genel Kurulda aday olacağını açıklayan Ali Haydar Çavuş, tek listeyle kongreye gidilmesi çağrısı yaptı.

Şimdiki başkan Ali Haydar Ben’in aday olmayacağı öğrenilirken, 3 liste ile seçime gidileceği konuşuluyor. Ali Haydar Çavuş, Ruhi Çelik ve Özkan Tacar'ın liste sunması bekleniyor.

ALİ HAYDAR ÇAVUŞ'TAN ÇAĞRI

Ali Haydar Çavuş, hafta sonu yapılacak DEDEF genel kuruluna ilişkin çağrı yaptı. Çavuş, "26 Eylül Pazar Günü yapılacak DEDEF 8. Olağan Kongresine giderken, kurumlarımızın zarar görmemesi ve oluşacak yönetimde demokratik ve güçlü bir irade birliğinin oluşması için Tek Liste olarak kongreye gidilmesini önemsiyoruz.  Bunun için de kimsenin kendini dayatmadığı, demokratik iradeyle Tek Liste'nin oluşturulması için bir formül öneriyoruz" dedi.

Çavuş çağrısını şöyle sürdürdü; Önerimiz;

Bütün aday arkadaşların Kongre Delege iradesine sunulması, delege iradesinin işaret ettiği aday etrafında, kadın, genç ve yeni yüzlerin ağırlıkta olacağı geniş, katılımcı, demokratik ve güçlü bir irade birliğini temsil edecek olan tek liste ile kongreye gidilmesidir.

federasyonda kırılmaların, tartışmaların yaşanmaması için delegenin demokratik iradesine baş vurulması en demokratik yoldur.

Günün koşulları, birlikte daha güçlü bir birliktelik oluşturulmasını zorunlu kılmaktadır.

DERSİM'İN ve DERSİMLİLERİN ÇIKARI, KİŞİ ve GURUPLARIN ÇIKARLARINDAN DAHA ÖNEMLİDİR.

Bütün bileşen kurumlarımızın ve delegelerimizin bu temelde sağduyulu bilinçle hareket edeceğine inanıyoruz.

Biz, GÜÇLÜ ve DEMOKRATİK KATILIMCI BİR YÖNETİM için TEK LİSTE oluşturulması amacı ve isteği ile kendimizi DELEGENİN DEMOKRATİK İRADESINE SUNMAYA HAZIRIZ.

Diğer aday dostlarımızdan da bizim gibi delege iradesinin demokratik işaretine kendilerini sunmalarını bekliyoruz. Delegelerin tercihi kabulümüzdür..

Kurumlarımızın ve delegelerin bu Demokratik çağrıyı karşılıksız bırakmayacaklarını umuyor ve gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Saygılarımızla.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3304
 Dün : 19683
 Toplam : 45952181
 Ip No : 35.175.107.77