Kadın & Sağlık 8.11.2021 21:01:15 2102 defa okundu

Çürüyüp toprak olmak mı?

Organ bağışına çağrı... VİDEOLU HABER

Tunceli Devlet Hastanesi yetkilileri, Seyit Rıza Meydanında kurdukları standda organ bağışı için çağrıda bulundu. Öğle saatlerinde kurulan standda 1 saat süreyle vatandaşlara broşür dağıtıldı ve organ bağışının önemi anlatıldı.

Tunceli EMEK’e açıklamalarda bulunan Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Serdar Calp, organ bağışının önemine vurgu yaptı ve Avrupa ile Türkiye arasındaki bağış oranlarını aktardı. 

Calp, “Organ nakli çok hayati bir durumdur. Organ yetmezliği olan her vatandaşımız buna tutunuyor. Ülkemizde kadavradan dediğimiz organ bağışı oranımız diğer ülkelere göre çok düşük. Kadavradan bağış, hayatını kaybetmiş vatandaşlarımızın organlarının ihtiyaç sahibi hastalara nakledilmesi demek. Canlıdan nakil de, hala hayatta olan birinden organını alıp başkasına naklediyoruz. Biz burada bu formları doldurup vatandaşlarımızın organ bağışı yapmalarını istiyoruz. Kadavradan organ bekleyen vatandaşlarımız, isimleri yazılı halde sıra bekliyor. Organ yetmezliği olan her vatandaş, umutla sabah kalkarken acaba sıra bana da geldi mi diye bekliyor. Biz de Tunceli’de yaşayan tüm vatandaşlarımızı organ bağışı yapmaya çağırıyoruz” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 10149
 Dün : 19164
 Toplam : 49804194
 Ip No : 18.232.53.185