Sürmanşet 9.8.2018 09:26:54 1271 defa okundu

“Çöpünü değil, sevgini bırak”

Günümüzde çevre kirliliği dünyanın geleceğini tehdit etmektedir. Çevre kirliliği, doğal dengeyi bozan ve kaynağı insanlar olan ekolojik zararlardır. Çevre kirliliği, dünyadaki tüm canlıları etkiler ve insan sağlığı kadar tüm canlıların sağlığını, yaşamını tehdit eder.

Genel olarak, çevre kirliliği canlıların yaşamlarını olumsuz etkileyen ve cansız objelerin yapısına zarar veren maddelerin hava, su ve toprağa yoğun bir şekilde karışmasıdır.

 

Rabat’ta olan manzara  tam bir facia “Çöpünü değil sevgini bırak” sloganının geldiği şimdiki durum içler acısı. Madde kullanımından tutunda çocuk bezleri, içki şişeleri, kadın petleri, plastik ve teneke ambalaj atıkları mevcut.

 

Pülümür Vadisi Rabat piknik alanı tam bir çöplük görüntüsünde.

Konuya ilişkin Tunceli EMEK Gazetesi’ne açıklama yapan Nihat Uz; “Elimizden geldiğince çöpleri toplamaya çalıştık ama sadece yapabildiğimiz başka bir yere istiflemek oldu. Çöpünüzü istemiyoruz. Bu gidişata dur demek için elinden geldiğince herkesin duyarlı olmasını rica ediyoruz. Siyasi partiler, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve öncelikle yöre halkı duyarsız kalmasın.” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6235
 Dün : 16118
 Toplam : 26042707
 Ip No : 54.224.56.126