Manşet 21.7.2021 14:27:30 160 defa okundu

Çin'de Büyük Sel Felaketi!

En az 12 kişi öldü!

Çin'de 94 milyon kişinin yaşadığı Henan eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı seller nedeniyle en az 12 kişi hayatını kaybetti. Zhengzhou sokakları selin etkisiyle göle dönerken, binlerce araç sular altında kaldı. Seviyesi "Olağanüstü yüksek" olarak tanımlanan felaket nedeniyle 100 binin üzerinde kişi ise güvenli bölgelere tahliye edildi. Henan'a bağlı Zhengzhou kentinde dünkü yağışların ardından meydana gelen selde can kayıpları yaşandı.

 

SOKAKLAR GÖLE DÖNDÜ ARAÇLAR SUYA BOĞULDU

Arama kurtarma ekipleri, şimdiye kadar selin etkili olduğu bölgelerde 12 kişinin cansız bedenine ulaşırken 100 binin üzerinde kişi ise güvenli bölgelere yerleştirildi. Sellere dair sosyal medyada paylaşılan videolarda Zhengzhou sokaklarının göle döndüğü ve araçların suya boğulduğu görüldü.

 

FELAKETİN SEVİYESİ OLAĞANÜSTÜ YÜKSEK

Zhengzhou yerel yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, "selin kontrol durumunun çok zor olduğu" belirtilerek, felaketin seviyesi "olağanüstü yüksek" olarak tanımlandı. Çin'de sel felaketi! En az 12 kişi öldü, 100 binin üzerinde kişi ise tahliye edildi Henan eyaletinde 17 Temmuz'dan bu yana belirli aralıklarla etkili olan sağanak dün sele yol açmıştı. Eyaletin başkenti Zhengzhou'daki metro ağı sular altında kalmış, çok sayıda yolcu mahsur duruma düşmüştü.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5381
 Dün : 16156
 Toplam : 44234611
 Ip No : 44.192.51.24