Manşet 25.3.2020 08:31:56 327 defa okundu

Cezası belli oldu

Ankara'da bir vatandaşı videoya alıp korkutan M.T.E.'ye 15 gün ev hapsi ve salgından sonra haftada iki gün huzurevini ziyaret etme cezası verildi.

“EVDE KALMAK YALNIZ İHSAN AMCA'YA MAHSUS DEĞİL”

Korona virüs nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlar sokağa çıkmaması çağrısı yapılırken, sosyal medyada yayılan bir görüntü yoğun tepki gördü. Videoyu çekip paylaşan M.T.E.'ye 15 gün ev hapsi ve salgından sonra haftada iki gün huzurevini ziyaret etme cezası verildi.

 

Bakan Gül, ''Adalet sistemimiz, evde kalmanın yalnız İhsan Amca'ya mahsus olmadığını anlaması için şüphelinin 15 gün konutundan çıkmamasına ve salgın riskinden sonra da büyüklerimizin kıymetini anlaması için huzurevi ziyareti yapmasına karar verdi'' ifadelerini kullandı.

 

NE OLMUŞTU?

Korona virüs nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkmama çağrısı yapılırken, sosyal medyada yayılan bir görüntü yoğun tepki gördü. Görüntülerde, 65 yaş üstünde olduğu düşünülen bir vatandaşa, evine dönmesi gerektiği yoksa işlem yapacağının söylenmesine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da "65 yaş ve üstü risk grubunda olan büyüklerimiz evde kalarak sadece korona virüsten değil, elinde telefonla dolaşıp onları kaydeden etkileşim hastalarından da korunacaklardır" diye tepki gösterdi. Sosyal medya kullanıcısı gelen tepkiler üzerine bir video daha paylaşarak, "Herhangi bir amacımız yoktu. Amca ile dalga geçmiyoruz, küfretmiyoruz" diyerek kendisini savundu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 12099
 Dün : 39200
 Toplam : 35507344
 Ip No : 3.83.188.254