Manşet 10.3.2018 15:44:46 2520 defa okundu

Cennet Vicdanlılar

Bülent YÜKSEL'in Kaleminden...

Analarımızın avuçlarındaki nasırlar bahar gibi günlerini, bizleri büyütmek için feda ettiler. Kimileri çok yoksulluklarla gögüs gögüse mücadele ederek evlatlarını büyüttü.

O cennet vicdanlılara çok şeyler borçluyuz. Onlar kendi menfaatleri için bir şey istemiyor. Sadece Hüseyin Bolt gibi koşan, başarıya yetişip, dur biraz dinlen ve iradenle bütünleş ki işimiz var, dememizi çok istiyorlar. Başarının hayata tepeden bakanlarla da işi olmaz.

O belki de elmas kadar değerlidir. Kimsenin ruhuna girmez ancak ve ancak emek verilerek kazanılan kazanımdır. Annelerimiz belki başarıyla beraber bizden Dağ Nergisi de istiyor.

Dünya Kadınlar Günü güneşli ve çiçek tarlaları olsun. O çiçek tarlalarında bizler arı gibi başarılı eylemlerle polen taşıyalım.

Ama başarıyı maddi olgudan uzak tutalım. Onun dışında, insan kendisinde olan yeteneği keşfedip, onun yaşam arz etmeli. İnsanda çok çalışma sonucu başarısızlığı dize getirip tuş ettirebilir.

Eylemlerin söylemlerden bağımsız olmaması için eylem ve söylemin boşluğu olmalı, bu da birazcık düşünme ve bilge dedenizin mübarek dizlerinde uyumaktır.

Kadınların Günü, nisan yağmurları gibi bereketli olsun

 

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3285
 Dün : 10003
 Toplam : 25601453
 Ip No : 54.80.96.153