Sürmanşet 12.3.2018 18:07:26 2354 defa okundu

Cengiz Toprağa Verildi

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yusuf Cengiz, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cemevindeki törene çok sayıda kişi katıldı. İşte 63 yaşında hayatını kaybeden Yusuf Cengiz'in vefatının nedeni ve habere ilişkin tüm detaylar:

 

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yusuf Cengiz, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cemevindeki törene çok sayıda kişi katıldı. 63 yaşında hayatını kaybeden Yusuf Cengiz, Diyarbakır’da geçirdiği açık kalp ameliyatı sonrasında oluşan sağlık sorunları nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu.

 

TSO Başkanına Veda

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yusuf Cengiz, tedavi olmak üzere gittiği Diyarbakır’da hayatını kaybetti. Cengiz'in naaşı dün Diyarbakır’dan Tunceli’ye getirildi. Bugün öğle saatlerinde de önce TSO’da bir tören düzenlendi.

Ardından cemevine götürülen Cengiz’in naaşı, burada çok sayıda kişinin katıldığı törenle belediye mezarlığında defnedildi.

Cenaze törenine, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek’in yanı sıra, çok sayıda kurum müdürü, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

Başkanlığını yaptığı kuruma son kez getirildi

Tedavi gördüğü Diyarbakır’da hayatını kaybeden Yusuf Cengiz, bugün Tunceli’ye getirildi.  Cengiz için ilk tören TSO önünde düzenlendi. Burada Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyelerinden biri tarafından Cengiz’in çalışmaları anlatıldı.

Ardından, Tunceli Hacı Bektaşı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği bünyesindeki cemevine getirilen cenaze, buradaki törenin ardından Belediye Mezarlığında toprağa verildi.

 

Tedavi için Diyarbakır’daydı

Cengiz, geçen ay Diyarbakır'daki özel bir hastanede açık kalp ameliyatı olmuş, ameliyat sonrası oluşan sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Yusuf Cengiz’in ameliyat sonrasında sağlık sorunlarının devam ettiği ve ardından da beyin kanaması geçirdiği öğrenilmişti. Cengiz Pazar günü hayatını kaybederken, bugün Tunceli’de toprağa verildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2602
 Dün : 10003
 Toplam : 25600770
 Ip No : 54.80.96.153