Manşet 15.10.2020 18:30:00 668 defa okundu

Çemişgezek'te 4 ev yandı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine bağlı Doğan Köyünde çıkan yangında 4 ev yandı. Peki köylüler yangına müdahale eden Tunceli Belediyesi İtfaiye Ekibi için ne dedi ve işte yangın sonrası yaşanan gelişmeler:

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine bağlı Doğan Köyünde çıkan yangında 4 ev yandı. Yangına; Tunceli Belediyesi ile Hozat, Çemişgezek ve Pertek Belediyelerinin itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın sonrası evler kullanılamaz hale gelirken, Tunceli Valiliği köyde 3 konteyner ev kurarak yangında zarar gören ailelere tahsis etti. Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder de gün boyu köyde incelemelerde bulundu.

 

YANGIN 4 EVİ YOK ETTİ
 Tunceli EMEK-Çemişgezek’e bağlı Doğan Köyünde dün gece çıkan yangın çıktı. Olayın haber verilmesi üzerine Tunceli, Çemişgezek, Hozat ve Pertek Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Yangın, kısa sürede bitişik evlere de sıçrayınca, müdahale de zorlaştı. Köye ulaşan ekiplerin çabaları sonucu yangın söndürülürken, köylüler özellikle Tunceli Belediyesinin itfaiye ekibini daha etkin ve profesyonel bulduklarını ifade etti.

 

KAYMAKAM GÜDER “SİZİ DARDA BIRAKMAYACAĞIZ”

Yangın, dün gece Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine bağlı Doğan Köyü'nde meydana geldi. Henüz tespit edilemeyen nedenle bir evde çıkan yangın, kısa sürede yayılarak bitişikte bulunan diğer evlere de sıçradı. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla yangına müdahale etti ancak yeterli olmayınca bölgeye İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler ile Tunceli merkez, Hozat, Çemişgezek ve Pertek Belediyesi'ne ait itfaiye araçları sevk edildi. Ekiplerin gece boyunca süren müdahalesi sonucu yangın söndürüldü, ancak 4 ev kullanılamaz hale geldi.

Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder, köyde incelemelerde bulundu ve geçmiş olsun dileklerini sundu.

Güder, sosyal medya hesabından da “Doğan Köyümüzde çıkan yangından dolayı evleri zarar gören vatandaşlarımızın dertlerini paylaştık. Mağdur olmamaları için devlet olarak yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Tüm imkanları seferber eden Valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan’a yürekten teşekkür ediyoruz.” paylaşımında bulundu.

 

KÖYE 3 KONTEYNER EV KURULDU

Olaydan sonra evi yanan vatandaşlar için 3 konteyner ev kurulurken, Tunceli Valiliği’nden de konuya dair yapılan açıklamada, geçmiş olsun dilekleri eşliğinde şu ifadelere yer verildi;

"Çemişgezek ilçemiz Doğan Köyü'nde dün gece çıkan yangın İl Jandarma, Tunceli, Çemişgezek ve Pertek Belediyesine ait itfaiye ekipleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla söndürüldü. Yangında evleri zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarmak üzere, Çemişgezek Kaymakamımız Mehmet Güder koordinesinde çalışmalara başlanmıştır. Hemşerilerimize geçmiş olsun."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11977
 Dün : 15571
 Toplam : 39696845
 Ip No : 3.238.62.144