Manşet 2.3.2018 10:34:00 1867 defa okundu

Çemişgezekli İş İnsanının Başarısı

Hikmet Tunceli’nin ürettiği 'Temiz Hava Cihazı' ISK-SODEX İstanbul 2018 Fuarı'na damgasını vurdu

12 yaşında Tunceli’nin Çemişgezek ilçesi Cihangir Köyü’nden ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşen Tunceli, 2008 yılında da ‘aspiratörlerde 100 vatt enerji harcamasıyla 800 metreküp hava boşaltan bir sistem’ geliştirmiş ve dikkatleri yine üzerinde toplamıştı.

Bu defa havanın kalitesini düzelten cihaz

Adı Hikmet Tunceli. Soyadındaki Tunceli, ait olduğu kenti belirten bu adından icatlarıyla söz ettiren iş insanı Çemişgezekli. 12 yaşında ailesiyle göç ettiği İstanbul’da elektrik dükkanı işleterek başladığı girişimciliğinde şimdi yeni bir buluşa daha imza attı.

 Gün geçtikçe kirlenen hava dolayısıyla teknolojik ürünler artık evdeki havayı temizlemek üzerine geliştiriliyor. Bu anlamda özellikle evdeki havanın temiz olmasını isteyen tüketiciler için 'Temiz Hava Cihazı' iklimlendirme fuarında katılımcılar ile buluştu.

Fuarda dikkat çeken buluşlardan oldu

ISK-SODEX İstanbul 2018 Fuarı'nda çeşitli ülkelerden gelen katılımcılar, yeni ürün ve hizmetlerini ilk kez sergiledi. Fuarda sergilenen ve gittikçe kirlenen havaya alternatif olarak geliştiren 'Temiz Hava Cihazı' katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Sigara ve balık gibi yoğun kokuları dahi temizleyebilen cihazın, ayrıca ultraviole ışınları sayesinde havada dolaşan mite, bakteriler, grip virüsü, maya ve küf gibi zararlı canlıları da yok ettiği belirtildi. Hibsan Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tunceli, bu yıl fuara yeni ürünleri Hava Temizleme Cihazı ile katılmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtirken, evlerde ve ofislerde kullanıma uygun olan cihazın insan sağlığı için çok önemli olduğuna da değindi.

“35 Yıllık Sanayiciyim”

35 yıllık sanayici olduğunu ve aspiratör ve enerji tasarrufu gibi birçok dalda patentlerinin olduğunu söyleyen Hikmet Tunceli, "Bu sene fuara Hava Temizleme Cihazı'mız ile katıldık. İnsan sağlığı için gerekli olan bu cihazımızı ev ve bürolarda kullanıma uygun halde ürettik. Ev için ürettiğimiz cihazlarımızı kullanışlı olması için sehpa şeklinde tasarladık. Piyasaya çıkan ürünümüzün ayrıca ihracatını da yapıyoruz" dedi.

"Ayda sadece 5 TL'lik elektrik harcıyor"

Cihazın özelliklerinden de bahseden Tunceli, "Cihazın en önemli özelliği; sigara, yemek ve ortama yayılan kötü kokuları temizlemesidir. Ayrıca ortam tozunu topluyor. Astım ve lösemi hastaları için ayrı bir filtresi var. Toz zerreciklerinin içerisindeki zararlı canlıları ultraviole sistemi sayesinde yok ediyor. Evcil hayvanların uçuşan tüylerini topluyor. Bunun yanı sıra, koku odası sayesinde ortama istenilen kokuyu yayıyor. Cihaz, bulunduğu alandan 50 metre karelik alana kadar etkilidir. Bu cihazla birlikte sağlıklı ve temiz bir ortam elde ediliyor. Çok sessiz çalışan cihaz, yatak odasında dahi kullanılabilir. Bir diğer önemli nokta ise, cihaz uyku modunda 24 saat çalıştırıldığında bir ayın sonunda 5 TL'lik elektrik harcıyor. Hava Temizleme Cihazı enerji tasarrufu sağlayan çok verimli bir cihazdır" ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6781
 Dün : 10303
 Toplam : 26433272
 Ip No : 54.144.82.216