İlçe Haberleri 4.4.2020 17:35:50 18878 defa okundu

Cemile Abla'dan kahkaha garantili müthiş sosyal sorumluluk

Sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi olan ve Cemile Abla karakteriyle ünlenen Tuncelili fenomen Alican Turan, korona nedeniyle geldiği baba evinde (kaynının evinde :)) çok değerli bir çalışmaya imza attı. VİDEOLU HABER

KAHKAHA GARANTİLİ VİDEO

 

Sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi olan Tuncelili Fenomen Alican Turan, sayfasından çağrı yaptı. Turan’ın sokak hayvanları için mama çağrısı yanıt buldu ve çok sayıda paket ulaştırıldı. Mehmet Turan, kendisinin baktığı 17 hayvanı olduğunu ancak korona virüsten ötürü mama bulmakta zorlandığını söyledi. Oğlu Alican’ın sosyal medyadaki çağrısı üzerine gönderilen mamaları kargodan alan baba-oğul, hayvanları besledi.

 

Tunceli’de sokak hayvanlarına sosyal mama

Tuncelili Taksici Mehmet Turan, uzun yıllardır hayvan beslerken, korona virüsten ötürü bu aralar mama bulamadığını söyledi. Oğlunun sosyal medyada fenomen olduğunu söyleyen Turan, Alican Turan’ın kendi sayfasından yaptığı çağrı üzerine kargoyla gelen mamalarla hayvanları besledi. Bir kısım mamayı da mahallelerde sokak hayvanlarını besleyen hayvanseverlere verdiklerini açıklayan Turan, Tunceli EMEK Gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Benim baktığım 17 hayvanım var. Bunlara ve sokak hayvanlarına daha önce yiyecek temin edebiliyorduk.  Fakat korona virüsten dolayı mama temin etmekte biraz zorlandım. Bunun üzerine İstanbul’da Konservatuar (Tiyatro)  mezunu olan oğlumun önerisiyle sosyal medyadan çağrı yaptık. Çağrımız karşılık buldu ve birçok ilden bize malzeme geldi. Biz kampanyayı başlatırken kesinlikle para talep etmedik.

İnsanlarımız bu talebe duyarsız kalmadı ve birçok ilden bize kargoyla mama gönderdiler. Bu duyarlılığından dolayı herkese teşekkür ediyoruz.”

Alican Turan’dan esprili teşekkür

Sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi olan ve canlandırdığı Tunceli yöresindeki kadın tiplemesi, Zazaca konuşmalarla çok sevilen Alican Turan ise, röportaj sırasında kendi canlandırdığı karakter ile harmanladığı bir açıklama yaptı. Mama ulaştıran hayvanseverlere teşekkür eden Turan’ın bu son derece keyifli videosunu Youtube’daki Tunceli EMEK Gazetesi adlı kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1838
 Dün : 19135
 Toplam : 39222065
 Ip No : 23.21.4.239