Siyaset 22.7.2020 21:08:00 2669 defa okundu

Çataklı “Kamu hizmetlerinde vatandaşı merkeze alın”

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Tunceli’ye geldi. Çataklı'nın kurum amirlerine telkinleri de oldu, çeşitli kurumlara ziyaretleri de. En son valiliğe döndü ve bakanlığına bağlı kurum amirleriyle toplantı yaptı. İşte bu ziyarette konuşulanlar, tavsiyeler ve Gülistan Doku'nun akıbetine dair aktarılanlar

 

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Tunceli’ye geldi. Bir dizi temaslarda bulunan Çataklı, valilikte kendi bakanlığına bağlı birimlerin yöneticileriyle toplantı yaptı. İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES) kapsamında toplantı yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği açıklanan Bakan Yardımcısı Çataklı, kurum yetkililerine vatandaş odaklı hizmet telkininde bulundu ve “Kim gelirse gelsin, sizden ne isterse istesin, mevzuata uygun değil, olmayacak bir işse dahi vatandaşı oturtup bir çay içirerek, memnun ayrılmasını sağlayın. Kamu hizmetlerinde vatandaşı merkeze alın” dedi.

 

UZUNÇAYIR BARAJI İLE BAŞLAYAN ZİYARET

  İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, bugün Tunceli’deydi. Bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği ilimizde, ilk olarak kent girişinde Gülistan Doku’nun arandığı Uzunçayır Barajındaki su tahliyesi ve aramalara ilişkin bilgi aldı. Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, Vali Yardımcısı Akın Zor ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Çataklı, valilikteki görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

            VALİ ÖZKAN’A HAYIRLI OLSUN TEMENNİSİ

 İsmail Çataklı, konuşmasına kısa süre önce ilimize atanan Vali Özkan’a başarılar dileyerek başladı.

“Bakanlık olarak vatandaşın gönlünü kazanmak temel hedefimiz.” diyen Çataklı,  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun selamını getirdiğini de söyledi.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımız vatandaşımızı merkeze alan, vatandaş odaklı bir anlayışla kamu hizmetlerinin yürütülmesi talimatı doğrultusunda bizleri yönlendiriyor. Bu talimat çerçevesinde bugün buradayız. Önemli bir sorunumuz yok. Eksiklerimiz elbette var, ihtiyaçlar hep olacak. Bunları giderme irademiz ve kararlılığımız var. İnşallah her geçen gün bu anlamda hizmetlerimizi daha da ileriye götürerek vatandaşımıza hizmet götürme bakımından elimizi daha da güçlendirmiş olacağız. İçişleri Bakanlığı olarak asayişten trafik hizmetlerine, uyuşturucudan göçe, afet ve acil durumlardan nüfus ve vatandaşlık hizmetlerine kadar çok büyük hizmet alanımız var ve bu hizmet alanında günlük olarak vatandaşlarımızla sürekli temas ediyoruz. Vatandaşlarımızla yoğun bir iletişim halindeyiz. Verdiğimiz bu hizmetlerin daha hızlı, daha etkin, daha seri ve vatandaş odaklı vatandaşı merkeze alan ve vatandaşın gönlünü kazanma hedefi doğrultusunda yürütülmesi bakımından da zaman zaman merkezle taşra birimlerimiz arasındaki iletişimi geliştirmek maksatlı, değişik uygulamalar yapıyoruz. Bu çerçevede Bakanlığımızın başlattığı İzleme Değerlendirme sistemimiz (İZDES) var. Bu yolla Ankara’dan Bakanlığımızın ilgili birimlerinden arkadaşlarımızın da katılımıyla illerimizi ziyaret ediyoruz. Bu çerçevede Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan, AFAD Başkanlığı'ndan arkadaşlarımız ile birlikte buraya geldik. Sayın Valimizi ziyaret edip, genel bir değerlendirme yaptık. Hem Sivil Toplum Kuruluşlarımızla hem de diğer yerel yöneticilerimizle irtibat sağlayarak, onların görüş, öneri ve düşüncelerini de bakanlığımızın yürüttüğü hizmetler bakımından alıyoruz.” diyen İçişleri Bakan Yardımcısı, kayıp üniversite öğrencisi Gülistan Doku’ya dair de açıklama yaptı.

 

200 GÜNDÜR KAYIP

 

Çataklı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Devletimiz 200 gündür kayıp olan kızımız Gülistan Doku’nun bulunması için seferber oldu.

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve bizler Ankara’da kayıp kızımızın ablası Aygül Doku’yla, görüştük. Az önce tekrar Aygül kızımızla kısa bir görüşme gerçekleştirdik. Kayıp Gülistan Doku kızımızın bulunması için yürütülen arama çalışmalarına Uzunçayır Baraj Gölü’nün boşaltılması yönünde bir talimat var, o yönde bir çalışma da pazartesi gününden itibaren başladı. Hedef, mümkün olduğu kadar barajın, en azından köprünün etrafındaki alanın kurutularak, çalışmayı gözle de görülür bir şekilde sonuçlandırmaya gayret etmek. O sebeple teknik arkadaşlar da çalışıyor ama fiilen barajın boşaltılma çalışması başladı. Şunu da belirtmek isterim, yaklaşık 180 gün su altında arama faaliyeti yürüttük. Konuyla ilgili 500 civarında personel görevlendirdik. Türkiye'nin birçok ilinden arkadaşlarımız geldi. Esasen bu işler normalde bir hafta, 10 gün, bilemediniz 15 gün sürdürülen işlerdir. Ancak bizler arama çalışmalarını yaklaşık 6 aydır sürdürüyoruz. Tüm bu çabalara rağmen bir netice alamadık. Bu konuyla ilgili bir netice almayı emin olun en çok biz istiyoruz, elbette ailesi de istiyor. Biz de neticeyi alıp bu işi nihayete erdirmek istiyoruz. Ama geçmişte biliyorsunuz başka örneklerimiz de var, dünyada da birçok örneği var. Netice alınamadığı örnekler de var. Ancak imkan ve kabiliyetlerimizi bugüne kadar kullandık. Bu konuda son bir talep var. Teknik imkanlar el verdiği ölçüde gereği yapılacak. Bu konuda zaten talimat da verildi, kurumlar da üzerinde çalışıyor. İnşallah bir netice alırız."

GAMER, 112 ACİL ZİYARETLERİ      

Valilikteki görüşmenin ardından Bakan Yardımcısı Çataklı ve beraberindekiler; Polis Özel Harekat Gözlem Noktasının yanısıra, GAMER, 112 Acil Çağrı Merkezi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Fırat Kalkınma Ajansı toplantı salonunda bazı STK temsilcileriyle toplantı yapan Çataklı, ardından tekrar valiliğe geçerek kendi bakanlığına bağlı bazı kurum amirleri ile kısa bir değerlendirme toplantısı yaptı.

İsmail Çataklı ve beraberindeki heyet, akşam saatlerinde Diyarbakır’a gitmek üzere Tunceli’den ayrıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13743
 Dün : 22719
 Toplam : 40263493
 Ip No : 3.238.147.211