Spor 28.11.2019 08:05:59 1312 defa okundu

Camkıran, Tunceli’de sevenleriyle buluştu

“Buraya halkımın yanına geldim” VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Anadolu Aslanı lakabı ile bilinen Tuncelili EBU ağır sıklet şampiyonu Umut Camkıran, memleketine geldi. Tunceli’de sevenleriyle buluşan Camkıran, en son maçta aldığı galibiyetle Türkiye’yi Avrupa’da 5. Dünya’da ise 300 boksör arasından 53’ncü sıraya taşıdığını söyledi. Profesyonel boks kariyerine 2013 yılında adım atan Umut Camkıran’a sevenleri yoğun ilgi gösterip, fotoğraf çekti. Burada konuşan Camkıran, “Ben buraya halkımın yanına geldim. Benim için bu önemli. Maçı kazandık. Kemeremizi de koruduk. Avrupa’da ilk 5’e girdik. Dünya’da 300 boksör arasından 53. sıradayız.” dedi.

 

Tuncelili Camkıran memleketinde

Türkiye’yi boks alanında Dünyada temsil eden Tuncelili Umut Camkıran, memleketine geldi. Seyit Rıza Meydanı’nda sevenleriyle bir araya gelen Avrupa Boks Birliği ağır sıklet şampiyonu Camkıran’a ilgi büyüktü. Camkıran’la fotoğraf çektiren hayranları, alkışlar eşliğinde Camkıran’ı karşıladı. Anadolu Aslanı lakabı ile ringlerde tanınan boksör Umut Camkıran, “Ben buraya halkımın yanına geldim. Benim için bu önemli. Sizlere de teşekkür ederim. Maçı kazandık. Kemeremizi de koruduk. Avrupa’da ilk 5’e girdik. Dünyada 300 boksör arasından 53. sıradayız. Yolumuza devam edeceğiz. Herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu yöreden çok iyi sporcular çıkacaktır.” dedi.

 

Topuz “Umut, Munzur’un suyundan içerse dünya şampiyonu olur”

Menajeri Birol Topuz ise, Camkıran’ın Munzur’un suyundan içtikten sonra dünya şampiyonluğunu kazanacağına inandığını söyledi ve “Öncellikle Dersimli olmamız, bu coğrafyada doğmamızdan dolayı tüm dünyada yumruklarımızı en iyi şekilde temsil ediyoruz. Umut Camkıran 13 maçtan 12’sini nakavtla kazandı ve Avrupa kemerini takmaya hak kazandı. Şuan ki hedefimiz ise dünya şampiyonluğuna gitmek. İnanıyorum ki; Umut, Munzur’un suyunu içip, bu yörenin doğal şartlarında kamp yaparsa, dünya şampiyonluğunu kazanacaktır. Bu coğrafyadaki gençlerimize, olumlu şartlar oluşturulduğu takdirde buradan çok değerli, çok başarılı sporcular çıkacağına inanıyorum. Bir ülkenin veya bir coğrafyanın değeri ancak onun içinden çıkacak sanatçısı, sporcusu, bilim adamıyla anlaşılır. Onlar ülkeyi en iyi şekilde dünyaya tanıtabilir. Buradaki gençlerimizde bu potansiyelin olduğuna inanıyorum. Ama önemli olan onlar için olumlu şartlar oluşturmak. Şartları oluşturabilirsek, bu gençlerimizin bizi çok iyi temsil edeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.  

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4661
 Dün : 18598
 Toplam : 38441256
 Ip No : 3.219.167.194