Manşet 7.1.2021 22:37:37 330 defa okundu

CORONALI GÜNLERE ATFEN...!!!

İlginç bir hayat dersi...Mutlaka okumalısınız

Allah, İbrahim aleyhisselâma; "Kazma küreğini al, filan dağa çık, orada büyük bir kabir var, onu kaz, içinde ne varsa bak!" buyurdu.

İbrahim aleyhisselâm, o dağa çıktı, kabri buldu. Allahın emrine uyarak, mezarı kazınca, mezar içinde muazzam büyüklükte bir insan cesedi ile başında yazılı bir levha gördü. Bu levhada şunlar yazıyordu:

"Ben Ad kavminin melikiyim. Bin sene yaşadım, bin orduyla savaştım, hepsini yendim. Bin defa evlendim, bin çocuğum oldu. Servetimin sayısını, sınırını ölçemez hâle geldim. Ama birgün devası olmayan bir hastalığa yakalandım. "Beni bu dertten kurtarın, ne isterseniz vereceğim." dedim. Hattâ bütün servetimi vermeyi taahhüt ettim. Bütün doktorlar âciz kaldılar, bu hastalığa çare bulamadılar. Ölmek üzereyim, onun için bu levhayı yazdırdım ve son sözüm şudur:

Bu dünya beni kandırdı, sizi de kandırmasın. Ben kuvvetime, servetime güvendim. Bana bir şey olmaz dedim, ama gördüm ki ben çok âcizmişim. Bütün servetim, her şeyim o hastalığa ilâç olmadı. Ben yandım, siz bari yanmayın. Dünyaya ben aldandım, siz aldanmayın!"

İnsan, ne kadar güçlü olursa olsun, neyi olursa olsun; evi, işi, aşı, dostu ve eşi, hepsi birgün hiç olacak, kabre ancak sadece kefeniyle girecektir. Ölmek felâket değil, aksine ölüm bir başlangıç ve kurtuluştur. Zalim olmaktan, zulme uğramaktan, hak yemekten ve haksızlığa uğramaktan bir kurtuluştur. Şu sıralar bir çok ünlü ünsüz, zengin, fakir ve benim diye kibir abidesi bir çok kişinin teker teker ölmüş olduğunu duymaktayız hatta o kadar çok duyuyoruz ki sadece ölüm haberleri birer rakama dönüşmüş ve artık rakamlar ölümlerden daha çok dikkat çeker hale gelmiştir. İşte bu günleri ders almayan varsa buyursun bu yazıyı bir kez daha okusun...

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4811
 Dün : 14351
 Toplam : 41067301
 Ip No : 3.236.156.34