Siyaset 29.6.2018 19:00:00 1383 defa okundu

CHP’lilerden Bakan Soylu’ya Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Teşkilatı mensupları, yaptıkları basın açıklamasıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Soylu’nun bu cümlelerini, toplumsal çatışma ve kaos çağrısı olarak niteleyen CHP’liler, “Bu sorumsuz ve hadsiz tutum, ateşle oynamaktır” ifadelerine yer verdikleri açıklamalarında, Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın bu sözler karşısında nasıl bir tavır takınacağını sordular ve “Derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.” ifadelerine yer verdiler.

CHP’den Bakan Soyluya Tepki

 

CHP, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine 81 ilde düzenlediği basın açıklamalarıyla tepki gösterdi. Soylu için “Toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum ateşle oynamaktır” diyerek tepki gösteren CHP’liler “Erdoğan bu açıklamanın neresindedir?” diye sordu.

 

CHP “Çıkacak olayların ve kaosun tek sorumlusu Soylu’dur”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim 'CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin'  şeklindeki açıklamasına 81 ilde eş zamanlı düzenlediği basın açıklamasıyla tepki gösterdi. CHP Tunceli İl Başkanı Şükrü Kılıç, İl başkanlığında partililerle birlikte düzenlediği basın açıklamasında; “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum, açıkça ateşle oynamaktır.

 

Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır.

 

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

 

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama, eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

 

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır.” ifadeleriyle Bakan Soylu’ya tepki gösterdi ve bu sözler nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gereğini yapmaya davet etti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1678
 Dün : 15259
 Toplam : 27791123
 Ip No : 52.91.176.251