Siyaset 7.11.2017 16:01:49 2818 defa okundu

CHP’li Meclis Üyesinden Genel Sekretere

“Bir devlet memuru oturduğu makamı kin ve nefretle yönetemez”

Cumhuriyet Halk Partisi Pülümür İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Arslan, bir basın toplantısı düzenledi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım’ı kamu kaynaklarını israf etmekle suçladı. Daha önce de Yıldırım’a yönelik eleştiriler yönelten Arslan, kendisine yönelik açıklamaları da değerlendirdi.

“10 gün önce bir basın açıklaması yapmıştım. Genel Sekreterin görevini dürüst yapmadığını, ayrımcılık yaptığını, adamına göre iş yaptığını söylemiştim. Kendisinin bana basın yoluyla verdiği cevap gerçekten gülünç ve utanç vericidir. Bir devlet memuru, oturduğu kurumu kin, nefret ve öfke ile idare edemez.” diyen CHP’li Meclis Üyesi,  Nazif Yıldırım’ın himayesindeki kurumun araçlarını dilediği gibi kullanmakla ve gelen kaynakları ilçelere eşit dağıtmamakla suçladı.

 

 

“Kuran’a el basarak konuş”

Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım’ın kendisini Gülen Cemaati taraftarı gibi göstererek hedef haline getirdiğini söyleyen Hüseyin Arslan, “Köye Hizmet Götürme Birliklerinin kiraladığı iş makinasını sizin kurumun emrine vererek tespit edilen köylerin sorunlarını çözmeniz istendi. Siz ne yaptınız? Kiralanan bu iş makinesini belirlenen köylerin sorunlarını çözmek için kullanmadınız. Sizin nahiyenin bitişiğindeki İsmailli Köyünde size akraba sayılan birinin çiftliğinde 180 saat havuz yapımında kullandırdınız. Mazgirt, Pülümür ve merkezin encümenleri ile birlikte Sayın Vali Yardımcımız Olgun Bey'i ziyaret ettik. Mazgirt Kaymakamı ve encümenleri de oradaydılar. Bu görüşmemiz esnasında Olgun Vali ve Mazgirt Kaymakamı arasında geçen konuşmaya biz ve Mazgirt Encümenleri de şahittir. Mazgirt Kaymakamı, Sayın Vali Yardımcısına sitem etti. İlçeler arası haksızlık yapıldığını, Mazgirt ilçemize hizmet götürülmediğini söyledi. Vali Yardımcısı da, ‘Nasıl olur. Kiraladığımız araç sizin ilçenizde 180 saat çalışmış.’ dedi.  Kaymakam, da ‘Benim haberim yok.’ dedi. Sonradan araştırıldı ki kiralanan araç İsmailli Köyünde bir kişinin özel işinde, havuz yapımında 180 saat çalıştırılmış.

Devletin aracını yakınının emrinde çalıştıran, ağır suç işleyen Genel Sekreter, Fetöcülükten tutuklanan Kaymakamı tanık gösterdiğim için neredeyse beni de Fetöcülükle suçlayacak.  Kaymakam o tarihlerde devletin kaymakamıydı. Onunla konuşan herkesi, mesela Vali Yardımcısını  Fetöcülükle mi suçlayacak? Ne kadar basit ve çirkin bir suçlama. Ben çocuğumu Fetönün okullarında okutmadım. Okul Aile Birliği Başkanlığı yapmadım. Okulun alımlarındaki parayı ben ödemedim. Hakkındaki bu iddiaları da Sayın Genel Sekretere sormak lazım.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

“Kuran’a El Basarak Konuşsun”

 

Tunceli İl Özel İdare Genel Sekreterliği binasının içinde bulunan CHP grubuna ait salonda, yanında getirdiği Kuran-ı Kerim ile basın toplantısı düzenleyen Arslan, Nazif Yıldırım'ın köylere hizmet götürme konusunda eşit davranmadığını söyledi ve CHP’li meclis üyelerinin oturduğu köylerin yollarıyla Alevi inanç merkezlerinin bulunduğu bölgelere giden yolların yapılmadığını da sözlerine ekledi. "Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Tunceli'deki inanç yerlerinin onarımı ve yollarının yapılması için gelen 5 Milyon lira ödeneği sadece 3 ilçedeki inanç yerlerine verdi. Diğer ilçelerdeki inanç yerlerine neden ödenek ayırmadı? Yine Tunceli'de köylerin altyapı hizmetlerinde kullanılmak için Bakanlıktan gelen 2 Milyon lira ödeneği, ihtiyacı olan köylere hakkıyla dağıtıp dağıtmadığını merak ediyoruz. Bu konuda bir açıklama yapar mı? Son 3 yıldır Pülümür'e hiçbir hizmet yapılmıyor. Bunun nedeni nedir? Özel idarede 239 işçi ve memur çalışıyor, bunların içinde sadece biri Pülümürlüdür. Genel Sekreter, devletin kurumunu ve kaynaklarını keyfi kullanıyor. Yetkililer, bu durumu araştırıp gereğini yapmalıdır. Bugün, buraya doğruları söylemek için geldim. Nazif Yıldırım geçmişte Pülümür'de İmamlık da yapmıştır. Kuran-ı Kerim'e inandığını da biliyorum. Özellikle Kırmızıköprü için gelen 2 Milyon liralık ödeneği neden bu köy için kullanmadı? Bir de Mazgirt ilçesi İsmailli köyünde iş makinesi çalıştırıp çalıştırmadığına dair bu Kur'an-ı Kerim üzerine el basarak, yemin etsin ben de kendisine inanayım. Basın yoluyla bu çağrıyı yapıyorum. Söylediklerinin doğruluğuna inanıyorsa, kitaba el basarak yemin etsin, ben de kendisine inanayım." diyen Hüseyin Arslan, konuşmasında şu cümlelere de yer verdi; “Yalan söyleyen böyle birinin kurumumuzun başında olması İl Özel İdareyi yönetmesi, bizleri üzüyor. Kin  ve nefret dolu basın açıklamasından sonra sağı solu arayarak insanları kışkırtıp üzerime salmaya çalışmıştır. Ben söylediklerimin hepsinin tek tek arkasındayım.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9206
 Dün : 12150
 Toplam : 25525601
 Ip No : 54.80.83.123