Siyaset 6.11.2018 08:48:19 1042 defa okundu

CHP’li Başkan ve meclis üyesi istifa etti

Yerel seçimler yaklaştı. Her zaman olduğu gibi CHP’nin Tunceli yerelindeki bazı organlarında eleştiriler, suçlamalar ve istifalar yaşanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy istifasını açıkladı. Bu açıklamadan kısa süre sonra, aynı partinin Belediye Meclis Üyesi Mükerreme Kılınç da istifa ettiğini açıkladı. Başkan Ersoy, istifa gerekçesinde ilçe başkanını eleştirirken, Kılınç sadece “Gördüğüm lüzum üzerine” şeklinde bir açıklama ile yetindi.

 

“Çemişgezek’i Ak Parti’den aldım” vurgusu

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, partisinden istifa etiğini açıkladı. Başkan Ersoy, ilkeli bir siyaset için partisinden istifa ettiğini ve önümüzdeki seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

CHP İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin olumsuz tavırları nedeniyle partisinden istifa ettiğini açıklayan Ersoy, yaptığı yazılı açıklamada, mevcut Çemişgezek ilçe başkanı ve yönetimi ile siyaset yapma, politika üretme şansı kalmadığını, önümüzdeki yerel seçimleri kazanmak yerine kısır çekişmeler ile partinin zarar gördüğünü ileri sürdü ve istifa gerekçesini şu cümlelerle duyurdu;

"Daha önce de bildiğiniz gibi CHP ilçe başkanı ve ilçe yönetiminin olumsuz tavırları nedeniyle istifanın eşiğine geldim. Ben iktidar partisinin yönetimindeki belediyeyi 2014 yerel seçimlerinde CHP’ye kazandırdım. Dişimle tırnağımla seçimi kazandım. Bugünkü ilçe başkanı o zamanlar yoktu bile. İlçe başkanlığındaki yönetimle siyaset yapma politika üretme şansı kalmamıştır. Seçim kazanılmaya odaklanılacağı yerde, kısır çekişmelerle vakit geçirir hale gelmiştir. Kazanmanın da, kaybetmenin de günahı da, sevabı da onlarındır. Belediye başkanlığını insan odaklı, ilçeye huzurun hâkim olmasını elimizden geldiğince de hizmet yapmaya çalıştım. Kendimi Çemişgezek halkı için var olmaya adadım. Çünkü, Çemişgezekliler iyi yönetilmeye layıklardır. Ben ismimin tartışılmasına kalkışıldığı anda, ilkem gereği çizgimden taviz vermem tartışanların da önünü açmak için parti üyeliğinden istifa ettim."

 

Meclis Üyesi de istifasını duyurdu

Başkanın istifasını açıklamasından kısa süre sonra, Çemişgezek  Belediyesinin CHP'li Meclis Üyesi Mükerreme Kılınç da partisinden istifa ettiğini duyurdu.

 

 

Çemişgezek Belediyesi Meclis Üyesi Mükerreme Kılınç’ın"Gördüğüm lüzum üzerine Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimden istifa ediyorum" şeklinde gerekçe sunduğu ifade ediliyor.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4101
 Dün : 22373
 Toplam : 28772529
 Ip No : 3.90.12.112