İlçe Haberleri 14.9.2018 08:31:32 1490 defa okundu

CHP’li Aydoğan Tunceli’deydi

CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Tunceli’ye geldi.

 

Aydoğan’ın partisinin  ekonomik programını, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 maddelik krizden çıkış reçetesini ve hükümete sorduğu soruları anlatmak için Anadolu gezisi kapsamında Tunceli’yi ziyaret ettiği açıklandı.  Milletvekili Aydoğan’ın partililer, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarla bir araya geldiği belirtildi.

 

CHP İl Başkalığının yazılı açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Tunceli’ye geldi. Aydoğan’ın birçok ziyaret gerçekleştirdiği açıklandı ve il başkanlığı konuya dair şu açıklamayı basın ile paylaştı:

 

“Partimizin ekonomik programını, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 maddelik krizden çıkış reçetesini ve hükümete sorduğu soruları anlatmak için karış karış Anadolu’yu dolaşıyoruz.

 

Tunceli’de meslek odalarını, iş adamlarını, esnafı, sendikaları ziyaret ettik. Sokaktaki vatandaşla konuştuk. Bir dokunduk bin ah işittik. Tunceli halkı hukuk devleti istiyor, demokrasi istiyor, tarım ve hayvancılığın teşvik edilmesini istiyor, ayakta durabilmek için can suyu istiyor. Daha fazla üretmek için destek ve ilgi bekliyor. Tunceli Valisi Sayın Tuncay Sonel’i ziyaret ettik. Kentteki yatırımlar, güvenlik ve ekonomik durum hakkında bilgi aldık. İlgisinden dolayı teşekkür ederiz.

 

Tunceli’nin nabzını tuttuğumuz ve çok verimli geçen ziyaretimize Tunceli İl Başkanımız Sayın Şükrü Kılıç, Merkez ilçe başkanımız Sayın Hüseyin Yoluk, Nazımiye Belediye Başkanımız Sayın Cafer Kırmızıtoprak, Başkan Yardımcılarımız Coşkun Tayşı ve Fethi Kıyançiçek, İl Sekreterimiz Hıdır Mercan, İl Eğitim Sekreteri Yılmaz Çelik, il yöneticilerimiz Hasan Kapar ve Deniz Karaağaç eşlik etti. Günün yorgunluğunu partililerimizle birlikte Munzur kenarında yaptığımız sohbetle atmaya çalıştık. Bu ülke sahipsiz değil ve bu krizden partimizin önerileriyle hep birlikte çıkacağız. Bunu bir kez de Tunceli’de gördük. Bizleri misafir eden il başkanımız ve yöneticilerimiz başta olmak üzere tüm Tunceli halkına teşekkür ederiz.”

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 Maddelik Çözüm Önerisi

1-Devlette liyakat sistemi yeniden inşa edilmelidir. Şimdi geçerli olan liyakat değil sadakat.

2- Demokrasiye geçilmeli, hukukun üstünlüğü ve hukuk güvenliği sağlanmalıdır:

Hukuk olmazsa yatırım da olmaz.

3- Merkez Bankası’nın bağımsızlığı sağlanmalıdır:

TCMB’nin araç bağımsızlığına siyasi müdahaleye son verilmeli

4- Akılcı bir dış kaynak yönetimine geçilmelidir:

Üretim ve istihdam artışı sağlayan ve yeni teknoloji getiren doğrudan yatırım girişleri özendirilmelidir. Türkiye ekonomisi spekülatif amaçlı sıcak para hareketlerine karşı korunmalıdır.

5- Dolar esas alınarak yapılan ihaleler süratle Türk lirasına dönüştürülmelidir:

Hem ihalelerde hem de verilen garantilerde ve geçiş ücretlerinin belirlenmesinde TL’ye dönülmeli. Vatandaşa “dolar sat” de, yandaşa dolarla garanti ver. Bu adalet duygusunu bitirir.

6- Kamu ihale yasası değiştirilmelidir:

Uluslararası standartlara uygun bir kamu ihale yasası çıkarılmalı, adrese ihale teslimi sona ermeli.

7- Sayıştay uluslararası standartlarda denetim yapmalıdır:

Vergiyi toplayan irade, vergiyi nasıl ve nerelere harcadığının hesabını vermeli.

8- Bütçe disiplini sağlanmalıdır:

Bütçe dışı uygulamalara son verilmeli, denetimsiz ikinci-üçüncü bütçeler oluşturulmamalı, fonlar bütçe disiplini içerisine alınmalı.

9- Dış politika 180 derece değişmelidir:

Dış Politikada hamasete son verilmeli, iç politika malzemesi yapılmamalı. Dış politikada dost ülkeler, düşman ülkeler yoktur, dış politikada ülkelerin çıkarları vardır. Barışçıl, tutarlı ve saygın bir dış politika izlenmelidir.

10- Geleceğimizi ipotek altına alan kontrolsüz borçlanmalardan kaçınılmalıdır:

Kamuda koşullu yükümlülükler dahil borçlanma disiplini yeniden sağlanmalı, Bunun İçin gerekirse anayasal kural getirilmelidir.

11- Adaletsiz vergi politikası düzeltilmelidir:

Rantiyenin korunduğu, emeğin ve üretenlerin cezalandırıldığı vergi politikasına son verilmeli. Herkes kazancına göre vergi vermeli, 2006’dan bu yana bekletilen Man adası gibi vergi cennetleri listesi kararnamesi yayımlanmalı buralara kaçan paralar vergilenmelidir.

12- Üretimi önceleyen bir planlama ve teşvik politikası yaşama geçirilmelidir:

Bir ülke tarlada, fabrikada, bilim ve sanatta üretirse güçlü olur. Bunun için doğru. Planlama ve teşvik gereklidir.

13- Türkiye israftan kaçınmalı, tasarruf yapmalıdır:

İsraf, dengeli ve adil büyümenin düşmanıdır. Tasarrufa kamudan başlanmalı, saray, araç bina saltanatına son verilmelidir.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7949
 Dün : 13284
 Toplam : 30046782
 Ip No : 54.196.116.3