Siyaset 28.6.2018 08:45:00 2999 defa okundu

CHP Tunceli Örgütü “Genel Başkanımızın Yanındayız”

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Teşkilatı, Gürsel Erol’un Elazığ’dan seçilmesi sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Erol’un seçilmesini kendisinin başarısı gibi lanse etmesine karşı çıkan CHP’liler, Tuncelili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na da “Yanındayız” mesajı verdi. Gürsel Erol’un Elazığ’dan seçilmesini Kılıçdaroğlu’nun kurduğu Millet İttifakına borçlu olduğu belirtilen açıklamada, yaptığı açıklamalar talihsizlik olarak değerlendirildi ve halkın bu duruma tepkisi aktarıldı.

 

“Bu Başarı Gürsel Erol’un Değil”

CHP Tunceli Teşkilatı, Gürsel Erol’un Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifa ettirmek üzere Ankara’da eylem yapacağına dair açıklamalarına sert tepki gösterdi. Erol’un Elazığ’dan seçilmesini kendi başarısı gibi göstermesi eleştirilen açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun Erol’a gösterdiği iyiniyetin suistimal edilmesine de dikkat çekildi ve şu ifadelere yer verildi;  “Bilindiği gibi beklenmedik bir anda ve adil olmayan koşullarda yapılan zor bir seçimi geride bıraktık.  Bu seçimde hedefimiz iktidar olmak ve Cumhurbaşkanlığını kazanmaktı. Özellikle millet ittifakı ve demokrasi için ülkemizin tüm kesimlerinin parlamentoda temsiliyeti için göstermiş olduğu özveri takdire şayandır.  Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, ileriyi görebilen bilge kişiliği ile AKP’nin yalnız başına mecliste çoğunluk sağlamak planını boşa çıkarmıştır. Seçimlerde uygulanan haksız-hukuksuz uygulamaları boşa çıkarmış, demokrasi güçlerinin mecliste olmasını sağlayarak Türkiye’de bir Demokrasi dersi vermiştir.”

 

“Gürsel Erol Millet İttifakı Sonucu Seçilmiştir”

 Erol’un Millet İttifakına mensup partilerin adlığı oy sonucu seçildiğine vurgu yapılan açıklamada “Ancak 26.  Dönem Tunceli milletvekili ve şu anda Millet İttifakının sonucu olarak seçilen Elazığ milletvekili Gürsel Erol genel başkanımız ve yönetimi ile ilgili sosyal medyada yapmış olduğu açıklamalardan dolayı bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

 Halkımız ve örgütümüz, yapılan bu açıklamaları doğru bulmayıp şiddetle reddetmiştir. Sayın Genel Başkanımız, Gürsel Erol’un adaylığını daha rahat çalışsın diye diğer adaylardan önce açıklamış, daha fazla çalışmasına vesile olmuştur.   Kendisinin ifade ettiği gibi, 41 yıl sonra Elazığ’dan bir milletvekili çıkarmadı.  Genel başkanımızın ve partimizin çok değerli kadrolarının hazırladığı projelerle oluşturulan MİLLET İTTİFAKI sonucunda bir milletvekili çıkardık. Buna rağmen, sıcağı sıcağına genel merkezin seçim sonucu ile ilgili açıklamalarını ve değerlendirmelerini beklemeden genel başkanımız ve yönetimini istifaya devam etmek, büyük bir talihsizlik olmuştur. İstifa talebinde bulunanlar bilsin ki, Tunceli halkı ve CHP İl örgütü Sayın Genel Başkanımız ve yönetiminin yanındadır, yanında olmaya da devam edecektir.” denildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 350
 Dün : 15259
 Toplam : 27789795
 Ip No : 52.91.176.251