Siyaset 12.5.2018 15:24:58 483 defa okundu

CHP, KHK Yetkisini AYM'ye Taşıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Bakanlar Kuruluna Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarma yetkisi veren düzenlemeyi Pazartesi günü Anayasa Mahkemesine taşıyacaklarını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Bakanlar Kuruluna verilen KHK yetkisini değerlendiren Tezcan, "KHK ile bir yeni sistem inşa etmeye çalışıyorlar. Meclisi devre dışı bırakacaklar. Pazartesi günü arkadaşlarımız AYM'ye gidecek. Bu yetki kanunu çok açıkça anayasaya aykırıdır. Meclisin yetkilerinin gasp edilmesidir. Pazartesi günü bu konuda yürürlüğü durdurma talebiyle AYM'ye müracaat edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Tezcan, adaylık başvurularına ilişkin soru üzerine, müracaatların kapandığını ancak müracaat alma işleminin tamamen ortadan kalkmadığını, özel durumlarda genel başkanın müracaat alma yetkisinin bulunduğunu kaydetti.

İYİ Parti'ye geçip, geri dönen 15 milletvekilinin aday adaylığı başvurularını yaptıklarını ve gelecek dönem milletin de takdiriyle parlamentoda görevlendireceklerini söyleyen Tezcan, siyaset, sanat, medya dünyasından çok sayıda müracaat olduğunu, değerlendirme yapıp 21 Mayıs'ta YSK'ye listeleri vereceklerini ve 24 Mayıs'ta aday tanıtımı yapacaklarını ifade etti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3671
 Dün : 21762
 Toplam : 25984370
 Ip No : 54.196.26.1