Spor 13.6.2019 08:23:46 1798 defa okundu

Büyük coşkuda final

Ruslar madalya zengini

Tunceli’de düzenlenen Dünya Rafting Şampiyonası, dün gece geç saatlere kadar süren madalya töreniyle sona erdi. Mameki Parkında kurulan platformda, kazanan takımlara madalya verildi. Rusya’dan gelen takımlar en çok ödül alan takımlar oldu. Şampiyonanın ödül töreninde konuşan Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Dünya Şampiyonası'nı başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi ve gelen tüm konuklardan gittikleri ülkelerinde Tunceli’yi tanıtmalarını istedi. İlk 3’e giren takımlara madalyaları verilirken, kente gelen sporcu ve teknik heyetin bugün ilimizden ayrılması bekleniyor.

 

Finalde madalya

Tunceli’de düzenlenen ve ülkemiz açısından bir ilk olan Dünya Rafting Şampiyonası sona erdi. 3 gün süren Munzur’daki bu büyük coşkuda, final dün gece geç saatlere kadar süren ödül töreniyle noktalandı. Mix, açık yaş kadınlar, açık yaş erkekler, slalom dallarında düzenlenen rafting yarışlarında, Türkiye takımları hiç birincilik alamadı.

 

Büyük coşkuda madalyalı final

Türkiye'de ilk kez Tunceli'nin ev sahipliğinde Munzur Çayı'nda düzenlenen R4 Dünya Rafting Şampiyonası, dünkü slalom yarışlarıyla tamamlandı.

Kent merkezinden geçen Munzur Çayı üzerinde oluşturulan 400 metrelik parkurda gerçekleştirilen R4 Rafting Dünya Şampiyonası, son gününde yine heyecan dolu yarışlarla tamamlandı.

Akşam ise, Mameki Parkı'nda düzenlenen ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan Vali Tuncay Sonel, Tunceli'nin ev sahipliğinde Dünya Rafting  Şampiyonasını başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadığını aktardı ve "Misafirlerimize Rafting Dünya Şampiyonası süresince Tunceli olarak, ülkemiz olarak ev sahipliğini en iyi şekilde yapmak için uğraştık. İnşallah bunda başarılı olmuşuzdur. Bu dostluk burada bitmeyecek. Bundan sonra da devam edecek. Gelen misafirlerimize kapımız ve yüreğimiz her daim açık. Hepinizi kutluyorum. Ükelerinize döndüğünüzde burada gördüğünüz güzellikleri ve misafirperverliği anlatın. Şili'den Hindistan'a, Brezilya'dan İtalya'ya, Costa Rika'dan Fransa'ya ve daha pek çok ülkeden buraya gelen misafirlerimize tekrar hoş geldiniz diyoruz. Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımıza iyi ki geldiniz diyorum ve dereceye giren tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Ülkelerinize döndüğünüz zaman dostlarınıza selamlarımızı iletin. Sizi Tunceli'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Bu şampiyonada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yine bekleriz.” dedi.

 

Barmaz “Vali beyin yaptıklarından ve Tunceli’den çok etkilendik”

Dünya Rafting Federasyonu (WRF) Başkanı Danilo Barmaz da törendeki konuşmasında, Tunceli’den ve Vali Tuncay Sonel’in yaptıklarından çok etkilendiğini söyledi.

Barmaz, "Kıymetli Valim, bu nehirde, Tunceli'de yaptığınız bu projeler karşısında çok etkilendik. Size canıgönülden teşekkür ediyoruz. Bizi buraya davet edip ev sahipliği yaparak bize sonsuz imkanlar sunduğunuz için sizlere ve bütün Tunceli halkına teşekkür ediyorum. Muhteşem vakit geçirdik. Tunceli'den ve yaptıklarınızdan çok etkilendik ve sevdik. Her şey çok güzeldi ve mükemmel organizasyon oldu." dedi.

 

Yardımcı “Tunceli’nin artık raftingde önü açıldı”

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı ise, bu şampiyona sonrasında artık Tunceli’nin raftingde önünün açıldığını söyledi. Dünya Rafting Şampiyonası için Vali Tuncay Sonel ile 2 yıl önce çalışmaya başladıkları bilgisini de paylaşan Yardımcı,  Tunceli'nin rafting sporunda artık önünün açıldığını ve kendini tüm dünyaya tanıttığını söyledi.

Konuşmaların ardından 3 gün süren yarışlarda dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

Rafting Dünya Şampiyonasını kazanan takımlar şöyle;

Mix Takımı: Rusya birinci, WRF tip 2 takımı ikinci,  Şili üçüncü.

RX'te:  Rusya1 takımı birinci,  İtalya ikinci, Şili üçüncü.

Açık Yaş Kadınlar Nehir İnişinde: Rusya (1) birinci, İtalya (1) ikinci ve Şili (1) takımı üçüncü

Açık Yaş Erkeklerde: Brezilya birinci, Şili (1) ikinci ve İtalya (1) üçüncü

Slalom'da Rusya (1) takımı birinci,  İtalya ikinci,  Rusya (2) takımı üçüncü.

RX erkek takımlarında: Kazakistan (1) birinci, Türkiye (1) takımı ikinci, Türkiye (2) takımı üçüncü oldu.

Slalom'da: Brezilya birinci, Rusya (2) ikinci, Şili (1) takımı üçüncü oldu.

Gecenin geç saatlerine kadar süren madalya töreninde takımlara madalyaları Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Dünya Rafting Federasyonu Başkanı Danilo Barmaz, Dünya Rafting 2. Başkanı Fikret Yardımcı, bazı kurum müdürleri, meslek odası başkanları, askeri üst düzey yetkililer ve Halkbankası Şube Müdürü Burçin Kahraman tarafından verildi.

Tören sonunda, şampiyona süresinde çalışan hakemler de unutulmadı. Onlara da çeşitli hediyeler dağıtıldı.

20 ülkeden ilimize gelen sporcu ve teknik heyetin bugün ülkelerine dönmesi bekleniyor.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 16303
 Dün : 40026
 Toplam : 37816404
 Ip No : 3.237.43.68