Eğitim 29.11.2021 14:37:00 2101 defa okundu

Bu ne koordinasyonsuzluk?

Tunceli'deki Munzur Üniversitesi'nde hafta sonu yapılan AÖF sınavlarında da rektörlüğün koordinasyonsuzluğu dikkat çekti. Kasım ayında yağan yağmur ve soğuk havaya rağmen kantinlerden sadece biri açıktı o da henüz sınavlar devam ederken kapandı. Yakınlarıyla sınava gelenler ve öğleden sonraki oturuma katılanlar yağmur altında beklemek zorunda kaldı...İşe ayrıntılar...

 

Tunceli merkez Atatürk Mahallesinde bulunan Munzur Üniversitesi kampüsünde haftasonu 4 oturum halinde gerçekleştirilen Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavları sırasında kampüs içerisinde sadece küçük bir kantinin açık olduğu görüldü. Bu kantin de henüz sınavlar sürerken kapandı. Sınavdan erken çıktığı halde arkadaşlarını bekleyen, yakınlarıyla sınava gelenler ise uzun süre soğukta dışarda bekledi.

Munzur Üniversitesi Rektörlüğünün sınavlar öncesinde bir planlama yapmamasına tepki gösteren Hayriye Gölçür “Sabah kahvaltı yapmamıştım. Kızımla sınava geldik. O içerde. Ben de bir şeyler yiyeyim dedim. Tek kantin açık onda da tost soruyoruz yok. Çay soruyoruz yok. Zaten sonra da kapatacağız deyip boşalttılar. Bu rektörlük demiyor mu bu kadar insan gelecek kantin açık olsun. Kasım ayı. Kış günü bu soğuk havada dışarda bekliyoruz. Bunlar öğrencileri dışarda bıraktı umurunda olmadı, şimdi de Açık Öğretim Sınavına girenleri saatlerdir dışarda bekletiyorlar. Ayıp. Bu rektör ne işe yarıyor? Sınavdan çıkanlar Tunceli merkez uzak diye öğleden sonra için burada bir şeyler yiyecek ve sınav saatini bekleyecek. Çorba, tost, hamburger yapılabilirdi. 2-3 kantin açık tutulabilirdi. Kimse bu işe kızmıyor, karşı çıkmıyor mu?” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

DÜNYA YANSA UBEYDE’NİN UMURUNDA OLMAZ!

AÖF sınavları bu hafta sonu başladı. 27-28 Kasım tarihinde yapılan AÖF sınavları 4 oturumda gerçekleştirildi.

Cumartesi günü sınavlar saat 09.30 ve 14.00'te başladı. Her ders için 20 soru sorulurken, 30 dakika sınav süresi verildi.

AÖF sonuçlarının açıklanacağı tarih ise henüz belli değil. Tunceli'nin tek üniversitesi konumundaki Munzur Üniversitesinde de her zaman olduğu gibi plansızlık hakimdi. Kış günü yağan yağmurda, çevresinde başka kafe-lokanta veya yerleşim yeri olmayan Munzur Üniversitesinde sınava girenler çıktıklarında bir sonraki oturumu yağmur altında beklemek zorunda kaldı. Soğuk havada kantinler dahi kapalı olunca, sabah kahvaltı dahi yapmadan gelen çok sayıda kişi yiyecek br şeyler mümkün olmayınca, öğleden sonraki oturuma dahi aç girmek zorunda kaldı. Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek, üniversitenin açılışında henüz KYK yurt başvuru sonuçları açıklanmadan başlattığı eğitim-öğretim sırasında yaşattığı kaosu, haftasonu da AÖF sınavına girenlere yaşattı. 

 

AÖF GEÇME NOTU

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz. CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

 

SINAVLAR 2 GÜN SÜRDÜ

Cumartesi ve Pazar günü 2’şer oturum halinde yapılan sınavlar, sabah 09.30’da başladı. Öğleden sonra da 14.00’da başlayan oturumlar ise ders sayısına göre farklılık gösterdi. 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 8628
 Dün : 19164
 Toplam : 49802673
 Ip No : 18.232.53.185