Manşet 10.3.2018 19:19:10 2072 defa okundu

Bu haber “Yok artık” dedirtecek

Dersim'de, evde kurt da bakılmaya başlandı...

 

Daha önce bir çok kez ev ya da sokakta halk tarafından  elle beslenen yaban hayvanları haberine rastladığımız Dersim'de, bu sefer de evde kurt beslenmeye başlandı.

 

Hayvanseverlikte sınır tanımıyoruz

Son yıllarda lokantada beslenen tilki, sokakta beslenen domuz ve evde beslenen dağ keçilerinden sonra Dersim'de yabani kurt da evde beslenmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Pülümür Vadisi'nde bir kamyonun çarpıp bıraktığı kurt, yurttaşlar tarafından alınarak evde beslenmeye başlandı.

Arka ayakları zarar gören vahşi hayvanı Nazımiye ilçesine bağlı Uzuntarla Köyünde besleyen Adil Korkmaz, bir kamyonun çarpıp bıraktığı hayvanı kendilerine ait araçla köye getirdiklerini ve ciğer ile beslediklerini belirtti. Korkmaz, olayın gelişimini şöyle anlattı;

"Tunceli'den köye dönerken, önümüzde ilerleyen kamyonun bir hayvana çarptığını gördük. Kamyon bir süre durduktan sonra devam etti. Biz arkadaşlarla, arka ayaklarından darbe alan kurdu kendi aracımıza alarak köye getirdik.  Burada kapalı bir yere koyduk ve düzenli olarak il merkezinden getirdiğimiz kemik ve ciğer ile beslemeye başladık. Hayvan hiç saldırgan davranışlar sergilemedi, aksine oldukça uysaldı. Doğa Koruma  ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdik, gelip ilgilendiler. İyileşinceye kadar bakacağız ve sonrada ait olduğu yere bırakacağız" dedi.

              Caner CANERİK

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3604
 Dün : 10003
 Toplam : 25601772
 Ip No : 54.80.96.153