Mazgirt 18.12.2019 08:33:49 3270 defa okundu

Bozgeyik “Seçilmişlerin görevlerine iade edilmesini istiyoruz”

Tunceli’de kayyum atanan Akpazar Belediyesinin önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Açıklamada konuşan KESK Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, “Biz KESK olarak kayyım politikasını demokrasiye vurulmuş bir darbe olarak ifade ediyoruz. Belediye eş başkanlarının görevden alınıp yerlerine valilerin, kaymakamların getirilmesini sivil darbe olarak görüyoruz. Bu politikadan vazgeçilmeli. Seçilmişlerin görevlerine iade edilmesini istiyoruz.” derken görevden alınan Akpazar Belediye Başkanı Orhan Çelebi ise, “İrademizin gasp edilmesinden bugüne, tabloda bir değişiklik olmadı. Karakol ve güvenlik çemberi sürüyor.” ifadelerini kullandı.

 

 KESK Genel Başkanı Akpazar’da

Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar Belediyesi’ne geçtiğimiz aylarda kayyum atandı. KESK Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ile sendika yöneticileri de Tunceli’ye gelirken, bu beldeye de giderek basın açıklaması gerçekleştirdi. Görevden alınan Akpazar Belediye Başkanı Orhan Çelebi, “İrademizin gasp edilmesinden bugüne, tabloda bir değişiklik olmadı. Karakol ve güvenlik çemberi sürüyor. Halka hizmet verilmemektedir. İrade gaspına yönelik mücadelemiz 33 gündür farklı biçimlerde devam ediyor. Ceylanpınar Belediyesi, 31 Mart seçimlerinde AKP tarafından alındı. Mevcut belediye başkanı geçmişteki suçlarından dolayı suçlu bulundu ve cezası kesinleşti. Geçtiğimiz günlerde YSK, mazbatasını iptal ederek başkanlığına son verdi. Ama orada işleyen hukuk bizdeki gibi olmadı. Başkanın yerine vekilin seçilmesi için belediye meclisine görev verildi. Belediye meclisinin toplanıp yeni başkanını seçmesi kararı alındı. Şu ana kadar 30’a yakın belediyemiz gasp edildi. Belediye meclis üyelerimizin hepsi fiili olarak devre dışı bırakıldı. Belediye eş başkanlarımızın yerine kayyım atandı. Konu AKP belediyesi olunca AKP hukuku devreye girdi.” dedi.

 

KESK Genel Başkanı “Bu politikadan vazgeçilmeli”

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ise, “Belediye önündeki fotoğraf, 12 Mart ve 12 Eylül fotoğraflarının çok çok ötesinde. Biz KESK olarak, kayyım politikasını demokrasiye vurulmuş bir darbe olarak ifade ediyoruz. Belediye eş başkanlarının görevden alınıp, yerlerine valilerin, kaymakamların getirilmesini sivil darbe olarak görüyoruz. Bu politikadan vazgeçilmeli. Seçilmişlerin görevlerine iade edilmesini istiyoruz.” dedi.

 

Açıklama, alkışlı protesto ile son buldu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 10757
 Dün : 16943
 Toplam : 38464295
 Ip No : 54.160.19.155