Eğitim 6.12.2017 18:11:11 1023 defa okundu

“Bizim için çok kıymetlisiniz”

Engelliler Günü nedeniyle başlayan etkinlikler sürüyor.

Dün Özel Umudumuz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikte, engellilerin dans ve halay gösterisi dakikalarca ayakta alkışlandı. Sahnede engellilerin halayına bir süre eşlik eden Tunceli Valisi Tuncay Sonel, burada yaptığı konuşmada, engellilere “Bizim için çok kıymetlisiniz” mesajını iletti. Vali Sonel, yaptığı konuşmada; “Değer veriyoruz, çünkü tüm engeli olan vatandaşlarımızı ev ev, köy köy teker teker kayıt altına alarak engel durumları ve ihtiyaçlarını tespit ettik. Yılın belirli gün ve haftalarında değil, 365 gün engeli olan kardeşlerimizin yanında olabilmek anlamında bu veri tabanını oluşturduk” ifadelerini kullandı.

 

Vali Sonel “Önceliğimiz sizlersiniz”

Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Tunceli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda program düzenlendi. Handan-Tuncay Sonel’in katıldığı programa, Vali Yardımcıları Akın Zor, Selçuk Yosunkaya, 4. Komando Tugay Komutan V. Piyade Albay Ferudun Bircan, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, bazı siyasi parti ve STK temsilcileri, kurum amirleri, engeli olan vatandaşlar ve aileleri de katıldı.

Burada konuşan Vali Tuncay Sonel; “Meslek hayatım boyunca çalıştığımız her yerde önceliğimiz sizler; yetim ve öksüzlerimiz, şehit ailelerimiz, gazilerimiz oldu.” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Beş ay önce buraya gelir gelmez, Vali Yardımcılarımıza, ilgili birimlere şunu söyledik, dedik ki arkadaşlar gelin Tunceli’mizde ve yedi ilçemizde kaç şehit ailesi var, kaç gazimiz var, kaç yetim ve öksüzümüz var, kaç tane sizin gibi özel kardeşimiz var bir kayıt altına alalım. Yani sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü beklenmesin, sadece Mayıs ayı beklenmesin. Hatırlanma bir gün değil her gün olsun. Çünkü sizler bizim için çok önemlisiniz. Başta devletimizin başı Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hem valilik hem de belediye olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Önce gönülleri yapacağız. Sizlerin gönüllerinizi. Bunun için tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber buradayız. Bizler Tunceli ailesiyiz. Tunceli ailesi olarak sizlerin yanınızdayız.

Görevlendirdiğimiz arkadaşlarımızın yaptığı tespitlere göre, toplam 2529 engeli olan vatandaşımız var. Bu kardeşlerimizden 917’si kent merkezinde.

Engeli olan vatandaşlarımızın evlerine teker teker bakıldı, ihtiyaçları giderildi, tespit çalışmalarımız aralıksız devam edecek.”

 

Engellilerden Dans Gösterisi

Sahneye çıkan engelliler dans grubu ise izleyicileri adeta coşturdu.

Tamamı engelli vatandaşlardan oluşan dans grubunun gösterisi büyük alkış aldı. Salonda bulunan Vali Sonel ve diğer yetkililer engelli gençlerin dans gösterisini ilgiyle izledi. Yine engelli gençlerin folklor ve ritm gösterisi de salondan büyük alkış aldı. Etkinlik sonunda Vali Tuncay Sonel ile diğer yetkililer sahneye çıkarak engelli gençler ile halay çekti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7320
 Dün : 16833
 Toplam : 26423508
 Ip No : 54.163.22.209