Manşet 20.6.2019 14:16:20 376 defa okundu

Biz Anadoluyuz

İçişleri Bakanlığınca başlatılan “Biz Anadoluyuz Projesi”yle öğrencilerin farklı şehirleri ziyaret etmeleri amaçlanıyor. Bu projesi kapsamında, Ordu’dan Tunceli’ye 52 öğrenci ve öğretmen geldi.

“Kültür ve medeniyetimizin temel değerlerini bu programlarla yarınlara taşıyacağız”

 

Gelen öğrenciler Tunceli Valisi Tuncay Sonel’i de ziyaret etti. Sonel,  öğrencileri Tunceli’de misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti ve “Sizleri Tunceli’de görmekten ve misafir etmekten son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Sizlerin Ordu’dan Tunceli’ye gelmenizi Anadolu’daki dostluk ve kardeşlik duyguları açısından son derece önemsiyoruz. İnşallah kültür ve medeniyetimizin temel değerlerini bu programlarla hep birlikte yarınlara taşıyacağız. Buraları gezmeniz, görmeniz, tanımanız kültürler arası tanışma-dayanışma ve siz gençlerin bilgi ve görgülerinin artması açısından da son derece önem taşıyor. İnşallah Tunceli’den keyifli ve öğretici hatıralarla dönersiniz. Ailelerinize ve tüm Ordululara Tunceli’den selam götürün. Sizler üzerinden Tunceli ve Ordu arasında uzun yıllar sürecek güçlü gönül köprüleri kurulacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmanın ardından öğrencilere çeşitli armağanlar veren Vali Sonel, misafirlerine eğitim hayatlarında başarılar da diledi. Tunceli’de üç gün misafir olan öğrencilere, Anafatma ziyareti, Anafatma güzergahında çevre temizliği, Anafatma mevkiindeki Doğa Sporları Merkezi ziyareti ve zipline etkinliği, Kutuderesi gezisi, şehir turu ve tekne gezisi yaptırıldı. Gelen öğrencilere tarihi mekanlar da gezdirildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7550
 Dün : 20559
 Toplam : 32809930
 Ip No : 18.205.60.226