Güncel 30.9.2020 07:40:00 203 defa okundu

Bir parti daha geliyor: Kurucu ismin 'İnce' detayı

Bir süredir Gelişim ve Demokrasi Partisi için kuruluş çalışmalarını sürdüren Özlem Ağırman, 7 Ekim günü bir basın açıklaması ile partileşme hareketini başlatacak.

Oda Tiyatrosu'nda yapılacak basın açıklamasından önce ise bir tiyatro oyunu sergilenecek. Ardından Özlem Ağırman basın açıklaması yapacak.

 

'İNCE' PAYLAŞIMLARI

Türkiye'nin Yargıtay'a kayıtlı 93'üncü partisi olacak Gelişim ve Demokrasi Partisi'nin kurucusu Ağırman'la ilgili bir detay ise dikkat çekiyor.

Ağırman'ın sosyal medya hesabına bakıldığında, bir süredir Muharrem İnce'nin "Memleket Hareketi' kapsamında yaptığı ziyaretlerden ve konuşmalardan paylaşımlar yaptığı görülüyor.

 

"PARTİYE DÖNÜŞMEK ZORUNDA"

Özlem Ağırman'ın geçtiğimiz haftalarda verdiği bir röportajda, Muharrem İnce'yle ilgili soruya verdiği yanıt da kurulacak yeni parti ile İnce arasında bir bağ olduğu yorumuna yol açıyor.

Ağırman, "Muharrem İnce’ye nasıl bakıyorsunuz? Memleket hareketi başarılı olur mu? Amacı ne sizce İnce’nin? sorusuna şöyle yanıt veriyor:

"Bugün açısından Muharrem İnce hala toplum açısından önemli bir siyasetçi, ona 24 Haziran’dan sonra CHP’de işinin bittiğini, halkın ihtiyacı olan yeni bir partiyi kurmamız gerektiğini söyledim hep. O da hep CHP sevgisinden söz etti, benim için halkın sevgisi partiden önemli oldu her zaman.

Önümüzdeki günlerde ‘Memleket Hareketi’ ‘Memleket Partisi’ne dönüşmek zorunda, bu kaçınılmaz. CHP’den doğrudan istifa ile ayrılmasının daha doğru bir yol olduğunu düşünüyorum, bu konuda beklemek doğru gelmiyor bana. Bir ara konuşmalarımızda, sen bir kur bakalım, belki de senin partine geliriz demişti.

Bu önemli değil ama önemli olan ilkelerde halka dayanan katılımcı bir parti kurulması, İnce ve yakın çevresi ile temasımız sürüyor, siyasi hedefleri, iddiasının onu nerelere götüreceğini görmek istiyoruz. CHP’den ayrılmadan bir modelin gelişemeyeceğine de inanıyorum." (Cumhuriyet)

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 19264
 Dün : 23211
 Toplam : 39824583
 Ip No : 35.170.78.142