Manşet 6.12.2019 08:29:33 514 defa okundu

Binlerce kadın ulusal stadyumu doldurdu

Şili'nin başkenti Santiago'da, binlerce kadın Ulusal Stadyum’da erkek şiddetine karşı kitlesel bir eylem yaptı.

Kadınlar, "Sorun nerede olduğumda veya nasıl giyindiğimde değil, sen tecavüzcüsün" gibi sözleri bulunan marşlarını seslendirdi.

 

ŞİLİ'DE ERKEK ŞİDDETİNE KARŞI EYLEM

Santiago’da bulunan Ulusal Stadyum’da toplanan binlerce kadın, erkek şiddetine karşı kitlesel bir gösteri gerçekleştirdi. Şili’nin başkentinde bulunan Ulusal Stadyum’da toplanan binlerce kadın, erkek şiddetine karşı kitlesel bir eylem gerçekleştirdi.

Santiago genelinden binlerce kadın, siyah kıyafetler ve kırmızı eşarpla stadyumda bir araya geldi. Kadınlar, “Sorun nerede olduğumda veya nasıl giyindiğimde değil, sen tecavüzcüsün” gibi sözleri bulunan marşlarını seslendirdi.

Dünya çapında karşılık bulan ve çok sayıda şehir merkezinde gerçekleştirilen bu eylem tarzı, ilk olarak feminist grup LasTesis tarafından Şili Valparaiso’da gerçekleştirilmişti.

Şili’de devam eden hükümet karşıtı protestolarla birleşen bu eylemlilik süreci ise dünya çapında yayılmaya devam ediyor.

Konuya ilişkin yayınlanan bir Birleşmiş Milletler (BM) raporunda da, Latin Amerika genelinde geçen sene 3 bin 500’den fazla kadının katledildiği belirtildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5407
 Dün : 21737
 Toplam : 38391417
 Ip No : 34.200.222.93