Eğitim 28.12.2017 20:53:04 1814 defa okundu

Bin Sekiz Öğrenciye Burs, Bin Altmış İki Öğrenciye Yemek

Tunceli Valisi “Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Bu nedenle her zaman onların yanındayız. Tuncelili öğrencilerimiz ülkemizin neresinde olursa olsun, yardımlarımızı eksik etmeyeceğiz. Aynı zamanda ilimizde üniversite okuyan dışardan gelen öğrencilerimize de desteğimizi vereceğiz.” dedi.

Vali Tuncay Sonel, üniversitede okuyan 1008 öğrenciye burs, 1062 öğrenciye ise öğle yemeği verdiklerini söyledi. Tunceli’nin eğitimde bir marka olduğunu söyleyen Vali Sonel, kültürel değişim programlarıyla lise son sınıf öğrencilerini Batı’daki farklı illere göndererek üniversiteleri gezip görmelerini sağlama gayretleri olduğunu belirtti. Tunceli Valisi “Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Bu nedenle her zaman onların yanındayız. Tuncelili öğrencilerimiz ülkemizin neresinde olursa olsun, yardımlarımızı eksik etmeyeceğiz. Aynı zamanda ilimizde üniversite okuyan dışardan gelen öğrencilerimize de desteğimizi vereceğiz.” dedi.

 

“Festival parasını öğrenciye burs olarak veriyoruz”

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, makamında düzenlediği basın toplantısında eğitime dair açıklamalarda bulundu. Kentin okumaya verdiği öneme atıfta bulunan Vali Sonel, bu kapsamda lise son sınıf öğrencileri için düzenlenen gezi programları olduğunu söyledi. İptal edilen Munzur Kültür ve Doğa Festivali için planlanan bütçe ile bin sekiz üniversite öğrencisine 8 ay boyunca burs vereceklerini de açıklayan Tunceli Valisi, ilk ödemenin Aralık ayında yapıldığını da açıkladı.

Valilik ve belediye olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını da söyleyen Sonel “Tuncelili olup ilimizde veya Türkiye’nin diğer illerinde okuyan üniversite öğrencilerine destek olmak istedik. Bu kapsamda, belirlediğimiz bin sekiz üniversite öğrencisine sekiz ay boyunca burs vermeye karar verdik. İlk burs parasını bu ay içinde öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırdık. Bu ödemeler, Temmuz 2018’e kadar devam edecek. Ödemenin toplam maliyeti 1 milyon 612 bin 800 lira. Aynı zamanda iki ay önce de Munzur Üniversitesi'nde öğrenim gören bin altmış iki öğrencimize de bir eğitim-öğretim yılı süresince öğle yemeği verilecek. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Bu nedenle her zaman onların yanındayız. Tuncelili öğrencilerimiz, ülkemizin neresinde olursa olsun yardımlarımızı eksik etmeyeceğiz. Aynı zamanda ilimizde üniversite okuyan dışarıdan gelen öğrencilerimize de destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

6 ayda kat edilen yol

Göreve geldiği günden bugüne kadar planlanan çalışmaların hızla sürdüğünü de söyleyen Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Munzur kıyısı için tasarladıkları çevre düzenlemesini de basın ile paylaştı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 972
 Dün : 11949
 Toplam : 25529316
 Ip No : 54.80.58.121