Sürmanşet 18.4.2019 09:06:40 733 defa okundu

Belice “Rehberlik kursu açalım”

Tunceli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hıdır Belice, düzenlediği bir basın toplantısıyla Dünya Rafting Şampiyonası öncesinde vatandaşların buna dair hazırlık yapması gerektiğini söyledi.

Belice, krediler konusunda bir banka şubesini de eleştirdiği toplantıda, kentin bu şampiyona öncesinde hazırlık yapması gerektiğini söyledi.

 

Turizm hareketi başlamış olacak

Tunceli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hıdır Belice, Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlediği bir toplantıda, esnafların sorunlarını görüşmek üzere toplandıklarını söyledi. Belice, Haziran ayında yapılacak Dünya Rafting Şampiyonası için esnafın hazırlıklı olması gerektiğine de vurgu yaparak şunları kaydetti; “Rafting olayını fırsata dönüştürelim. Bu coğrafyada rafting ile ses getirirsek, turizm hareketi de başlamış olacak. Bizim şehirlerarası otobüs işletmelerimiz var. Tur firmalarını biz kuralım. Bizim araçlarımız, bizim işsiz insanlarımız, her yöreye, her ile gitsin insan taşısın. Buraya geldiklerinde merkezde gezecekleri tarihi, kültürel yerleri minibüsçü arkadaşlarımız, onlar yetmiyorsa işsiz gençlerimize araç gereç temin edeceğiz ve bu arkadaşlarımız çalışsın. Tur rehberleri çok önemli. Rehberlik kursu açalım. İnsanlar belge alsın. Bu insanlarımız burada bu kültürü, yöreyi, coğrafyamızı tanıtsın. Turizmle alakalı şahsi fikrim bu. Sizin de fikirlerinizi alarak ortak bir yol haritasıyla çalışmak istiyoruz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5561
 Dün : 16130
 Toplam : 30707499
 Ip No : 35.175.200.4