Sürmanşet 18.10.2021 22:15:00 504 defa okundu

Bektaş “Aramıza katılmaya bekliyoruz”

Tunceli Sanayici ve Girişimciler Derneği (TUSGİD) heyeti Tunceli’deydi. TUSGİD Başkanı Cem Haydar Bektaş, daha fazla insanın derneğe üye olması çağrısı yaptı. 2012 yılında kurulan derneğin amacını,

 

TUSGİD HEYETİ TUNCELİ’DEYDİ

Tunceli Sanayici ve Girişimciler Derneği (TUSGİD) heyeti Tunceli’deydi. TUSGİD Başkanı Cem Haydar Bektaş, daha fazla insanın derneğe üye olması çağrısı yaptı. 2012 yılında kurulan derneğin amacını, “Başarılı iş insanlarını dernek çatısı altında toplamak” şeklinde açıklayan Bektaş, Tunceli’de bulundukları sürede valilik, belediye, çeşitli oda ve STK’leri ziyaret ettiklerini söyledi. OSB’yi de gezdiklerini aktaran Cem Haydar Bektaş, Tuncelili olmanın kendine has zorlukları olduğunu belirterek “Tuncelili olmak aslında bir takım eksileri de olan bir durum. Tunceliliyim dediğinizde size farklı bir gözle bakabiliyorlar.  

Çünkü muhalifsiniz. Bu algıyı kırmak için yeni bir çalışma başlattık. Bizden önceki yönetim çeşitli başarılar kaydetti. Biz de ne yapabiliriz diye düşündük. Tuncelili iş insanlarına karşı farklı olan algıyı nasıl kırabiliriz diye düşünüyoruz. Bizden sonraki çocuklarımızın kendimizden daha az sıkıntı yaşamasını istiyoruz. Tunceli, turizm açısından önemli bir bölge. Bazı girişimlerimiz var, yurt içinde ve dışında. Sadece Tunceli merkezde değil, ilçe belediyeleriyle de görüşerek ne yapabiliriz diye fikir alış verişinde bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

 

“TUNCELİ İÇİN NE YAPABİLİRİZ”

Kısa adı  TUSGİD olan Tunceli Sanayici ve Girişimciler Derneği heyeti Tunceli’ye geldi. İki gün süren ziyaretleri kapsamında Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, bazı oda başkanları ile Organize Sanayi Bölgesindeki iş insanları ile de görüşen TUSGİD heyeti, 3 ilçe belediye başkanlarıyla da “ne yapabiliriz?” sorusu ekseninde görüşme gerçekleştirdi.

Tunceli EMEK Gazetesine konuşan TUSGİD Başkanı Bektaş, merkezi İstanbul’da olan derneğin temsilcilikler açmayı istediğini de kaydetti. 2012 yılında kurulan derneğin bir açılıma niyetlendiğini belirten Bektaş, bu amaçla üye kayıtlarına hız verdiklerini ve Tuncelililere yönelik maruz kalınan olumsuz algıyı kırmak istediklerini aktardı. Yurt dışında ve ülkenin çeşitli yerlerine dağılmış, başarılı Tuncelili iş insanlarını bir araya toplamaya çalıştıklarını da belirten TUSGİD Başkanı Bektaş, “Tunceli için ne yapabiliriz?” sorusu ekseninde ilimiz merkezin yanısıra ilçe belediye başkanlarıyla da görüş alış-verişinde bulunduklarını aktardı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5150
 Dün : 23381
 Toplam : 46821652
 Ip No : 54.227.97.219