Kadın & Sağlık 5.8.2019 08:45:44 1270 defa okundu

Bayramda sağlığınızdan olmayın

Tunceli Sağlık Müdürlüğünden “Sağlıklı Bayram” Önerileri

Tunceli Sağlık Müdürlüğü, Kurban Bayramı nedeniyle bilgilendirme çalışmaları yürütüleceğini duyurdu. İl Sağlık Müdürlüğünün resmi internet sayfasında “Sağlıklı Bayram” başlığıyla yayınlanan duyuruda; Sağlıklı beslenme, etin usulüne uygun işlenmesi, pişirilmesi, tüketilmesi, kurban kesiminde hijyen, hayvan kaynaklı hastalıklar konusunda halkı bilgilendirmek için kurban satış ve kesim yerlerinde yani halkın görebileceği yerlerde bayram boyunca etkinlikler düzenleneceği aktarıldı.

“Halkı bilgilendirmek amacıyla bayram boyunca etkinlikler düzenlenecektir”

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi; “Sağlık Bakanlığı ‘Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’ tarafından ilimiz genelinde 2019 yılı Kurban Bayramı bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır.

Toplum ve çevre sağlığı konularında yapılacak çalışmalar kapsamında sağlıklı beslenme, etin usulüne uygun işlenmesi, pişirilmesi, tüketilmesi, sakatatların çöpe atılmaması evcil ve yabani hayvanlara verilmemesi, kurban kesiminde hijyen ve yaralanmalar, hayvan kaynaklı hastalıklar konusunda halkı bilgilendirmek amacıyla kurban satış ve kesim yerlerinde, camilerde ve halkın görebileceği yerlerde bayram boyunca etkinlikler düzenlenecektir.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 8167
 Dün : 20559
 Toplam : 32810547
 Ip No : 18.205.60.226