Kadın & Sağlık 29.10.2017 23:20:00 1426 defa okundu

Bayramda Mutluluğun Resmi Çizildi

Tunceli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Vali Sonel halay çekti. Gecede pastanın biri Cumhuriyetin ilanı için kesildi, diğeri de Vali Sonel'in doğum günü nedeniyle. Handan-Tuncay Sonel'in ev sahipliğini yaptığı Cumhuriyet Resepsiyonunda ise....

Tunceli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Saat 09.00’da başlayan kutlama programı, Atatürk Stadyumunda planlanmıştı ancak yağmur nedeniyle kapalı spor salonuna alındı. Tören sırasında, halk oyunlarının davul ve zurnası üzerine protokolde oturan 1923 doğumlu Fatma Kara, ayağa kalkıp oynamaya başlayınca, Tunceli Valisi de halaya eşlik etti. Vali Sonel’in bu tavrı, seyircilerden uzun süre alkış aldı ve çekilen bu görüntüler sosyal medyada kısa sürede hızla yayıldı. Akşam ise Handan-Tuncay Sonel çiftinin ev sahipliğinde gerçekleşen Cumhuriyet Resepsiyonunda çift pasta kesildi. Bunun nedeni ise, Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in de doğum günü olmasıydı. Ev sahipleri konuklarıyla çok ilgilenince, gecede samimi ve sıcak kareler yansıdı objektiflere.

 

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. Yılı Tunceli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet ile yaşıt Fatma Kara, protokolde Vali Tuncay Sonel’in hemen yanında oturdu. Saat 09.00’da başlayan tören,  Tunceli Valisinin kutlamaları kabul etmesiyle start aldı. Atatürk Stadyumu'nda yapılması planlanan kutlama törenleri, yağış nedeniyle kapalı spor salonuna alındı.

 Törene; Vali Tuncay Sonel, Yardımcıları Hasan Çiçek ve Selçuk Yosunkaya, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Özgür Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ersin Tursun, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Baro Başkanı Barış Yıldırım, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Ali Kahraman, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş’in yanısıra çok sayıda kurum müdürü ve siyasi parti temsilcileriyle öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajının da okunduğu törende konuşan Tunceli Valisi Tuncay Sonel, konuşmasının bir bölümünde ise geçlere ve çocuklara seslendi.

“Türkiye Cumhuriyet’i 94 yıl önce bugün tarihteki yerini almıştır ve Allah’ın izniyle sonsuza dek de olacaktır. Kurtuluş Savaşı’nın zirvesi olan Cumhuriyetimizin asıl amacı, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmaktır. Bu vesileyle, bu toprakları vatan yapan ecdadımız başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmetle minnetle ve şükranla anıyorum.” cümleleriyle konuşmasına başlayan Vali Sonel, günün anlam ve önemine dair sözlerini şöyle sürdürdü; “Birlik ve beraberliğimizden taviz vermediğimiz sürece bu coğrafyada ebediyen huzur ve mutluluk içerisinde yaşayacağız.

Tunceli’de 4 aydan beri görev yapmaktayız. Güzel bir çalışma ekibimiz var. Tunceli’de kamu kurum ve kuruluşları uyum ve işbirliği içerisinde çalışmaktadır. Çok güzel projeler birer birer hayata geçmektedir. Bu hoşgörü ve uyum içerisindeki çalışmalarımıza katkılarından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Bakanlarımıza gerekli desteği verdiklerinden dolayı Tunceli Halkımız adına teşekkür ediyor, projelerde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

 

VALİ SONEL GENÇLERE VE ÇOCUKLARA SESLENDİ

Konuşmasının bir bölümünü de gençlere ve çocuklara ayıran Vali Sonel, şu ifadeleri kullandı; “Tunceli olarak eğitim ve öğretimde başarılıyız. Bu manada emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimize ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sevgili çocuklar ve gençler; sizler de okuyacaksınız, bu aziz millet için güzel işler yapacaksınız. Yeter ki hepiniz çalışın, yeter ki hedefinizi belirleyin. Devletimiz var olduğu sürece sizlere her türlü imkânı sunmaya devam edecektir. Bu memleketin kıymetini bilin, birlik ve beraberliğinizden taviz vermeyin.”

 

HALAY ÇEKİLDİ

Kutlamalar kapsamında Bingöl ve Trabzon’un Of ilçesinden gelen halk oyunları ekipleri de gösteri sundu. Bu sırada protokolde oturan Cumhuriyet ile yaşıt Fatma Kara ayağa kalkarak halay çekti. Yaşlı çınarın bu tavrı üzerine Vali Sonel de kalkarak 94 yaşındaki Kara’nın elini tuttu ve bir süre halay çekti.

 

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VERİLDİ

Tören, okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından resmigeçit töreni ile sona erdi. Öğrenciler, ödüllerini Vali Tuncay Sonel, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek ve Jandarma Bölge Komutan Vekili Tuğgeneral Vedat Çolak’ın elinden aldı.

 

CUMHURİYET RESEPSİYONU

Handan-Tuncay Sonel çifti akşam ise Şaroğlu Otelde bir resepsiyonda konuklarını ağırladı. Gecede çift pasta kesildi. Pastalardan biri Cumhuriyet’in 94. Yılını temsilen hazırlanmışken diğeri de Vali Sonel’in yaşgünü nedeniyle kesildi.

Sonel çiftinin konukseverliği nedeniyle gecede sıcak ve samimi anlar yaşandı. Gece, havai fişek gösterisi ile sona erdi.

***

Habere ilişkin çok sayıda fotoğrafı Facebook'taki: @Tunceli EMEK Gazetesi ve Twitter'daki @TunceliEMEK adlı sayfalarımızdan görebilir, haber amaçlı kullanabilirsiniz.

Hiç bir şekilde tarafımızdan telif ücreti talep edilmez. Haber ve fotoğraflarımızı kaynak belirtmeden de kullanabilirsiniz.

Biz EMEK üretiyor ve paylaşmayı istiyoruz.

Saygılarımızla...

Tunceli EMEK Gazetesi

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2051
 Dün : 16118
 Toplam : 26038523
 Ip No : 54.198.55.167