Siyaset 15.6.2018 18:30:00 1452 defa okundu

Başbakan Yıldırım Tunceli’deydi

Başbakan Binali Yıldırım bugün Tunceli’ye geldi. Seyit Rıza Meydanında düzenlenen mitingde bakın ne konuştu ve kendisini dinlemeye gelenlere ne dağıttı

 

Başbakan Binali Yıldırım bugün Tunceli’ye geldi. Seyit Rıza Meydanında düzenlenen mitingde konuşan Yıldırım, Ak Parti’nin yüksek hızlı tren ve 29 yeni havalimanı icraatının yanısıra, 79 ile doğalgaz götürdüğünü söyledi. Yıldırım, Tunceli'nin ilçelerine de doğalgaz getirileceğini belirterek; “Geçen sene geldiğimde Munzur’da HES yapılmayacağına dair söz verdim, bunu durdurdum. Yapılmıyor. Bundan sonra da buranın doğal güzelliğinin bozulmaması için bu projeyi hayata geçirmeyeceğiz. Buradan bunu da ilan ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Seyit Rıza’da Miting

Başbakan Binali Yıldırım, partisince Tunceli’de düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Merkez Moğultay Mahallesinde bulunan Seyit Rıza Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Yıldırım, partisinin 15 yılda sağlıkta yaptığı yatırımları anlattı ve muhalefete çattı.

Yıldırım, "SSK'daki kuyrukları unuttunuz mu? Gece yarısı muayene sırası almak için geceyi ayazda, soğukta geçirdiğinizi unuttunuz mu? İlaç için eczane eczane dolaştığımızı unuttuk mu? Muayene olamadan gün boyu bekleyip, daha da hastalığımız artarak evimize döndüğümüz günleri unuttunuz mu? AK Parti 15 yılda Türkiye'de 1245 yeni hastane yaptı." dedi.

"AK Parti Türkiye'de 15 yılda 385 kilometre ve 258 tünel yapmış. Peki diğer iktidarlar 80 yılda ne kadar tünel yapmış? 80 yılda 50 kilometre yapmışlar. 50 kilometre 80 yılda, 15 yılda 385 kilometre. AK Parti farkı işte bu." ifadeleriyle muhalefeti eleştiren Yıldırım, geçmişte Keban Gölü'ndeki ilk feribot projesini kendisinin yaptığını söyledi ve konuşmasını şöyle sürdürdü; "Muhalefet adayları bakıyorlar ki yapacak bir şey yok. Ne düşünseler AK Parti yapmış, o zaman kızıyorlar, 'Biz en iyisi Ak Parti'nin yaptıklarını yıkalım' diyorlar. Önümüzde bir yapım ekibi, bir de yıkım ekibi var. 24 Haziran'da tercih sizin. Yapım ekibiyle yola devam mı? Yıkım ekibine 'dur' demeye var mısınız?"  diyen Yıldırım, alandaki bir vatandaşın, "Onlar teröristlerle beraber geziyor." sözleri üzerine "Onlar teröristlerle geziyor, diyor. Kitabın ortasından konuşuyor, ben konuşmuyorum. Yüreği yanan analar konuşuyor. Terörle mücadele cesaret ister, mangal gibi yürek ister. Recep Tayyip Erdoğan gibi memleket sevdalısı ister. O da bunlarda yok. Milletin aklına yatacak hiçbir söylemleri yok. Tek bir eserleri yok." ifadelerini kullandı.

 

Munzur Üniversitesi’ni Kurduk

Yıldırım, partisinin iktidarda olduğu 15 yılda Tunceli’de 184 derslik, 25'in üzerinde okul yaptıklarını, Munzur Üniversitesi'ni de kurduklarını belirterek, üniversitenin içinde kültür merkezi, olimpik yüzme havuzu ve kütüphanenin yapıldığını, Tunceli'de sağlıkta büyük eserleri hayata geçirdiklerini, 3 hastane, 9 birinci kademe sağlık tesisi inşa ettiklerini, 62 uzman doktorun burada görev yaptığını, Mazgirt ve Ovacık ilçelerinde hastane yapım çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

“Tunceli’de projelerimiz devam ediyor”

Yıldırım; "41 şantiyede 635 milyon liralık yatırımla Tunceli'ye projelerimiz devam ediyor. 46 kilometre bölünmüş yol yaptık. Tunceli-Ovacık yolu ile Pertek-Hozat yol ayrımı bu yıl tamamlanacak. Pertek Köprüsü’nü da yapacağız. Boğazın Yavuz Sultan Selim Köprüsü var da Pertek'in köprüsü olmaz mı? Elbette olur. İnşallah onu da yapacağız." diyen Başbakan Binali Yıldırım, "Munzur Çayı, Tunceli için hayati öneme sahip. Bir doğa harikası, dünyada böyle bir yer yok. 8 kilometrelik, bütün güzergah boyunca berrak, pırıl pırıl sular akıyor. Rafting yapmaya, dinlenmeye, turizme müsait. Buraya hidroelektrik santrali (HES) yapılacaktı. Geçen sene geldiğimde söz verdim, bunu durdurdum. Yapılmıyor. Bundan sonra da buranın doğal güzelliğinin bozulmaması için bu projeyi hayata geçirmeyeceğiz. Size buradan bunu da ilan ediyorum. Hizmetler saymakla bitiyor. Bayramın ilk günü burayı hınca hınç doldurdunuz, Allah sizden razı olsun. Buraya pazar günü Muharrem İnce gelecek. Ben Tuncelililerden şu soruyu sormalarını istiyorum: 'Tunceli'ye yaptığınız bir eser varsa, onu söyleyin. İkincisini istemiyoruz. Bunu bir sorun. Eğer bir şey söylüyorlarsa ona versinler Tuncelililer oylarını. Yüz tane eser değil, bir tane. Bir tane çınar ağacı, bir tane ladik fidanı, bir tane kavak ağacı, söğüt ağacı dahi diktilerse, başım gözüm üstünde yerleri var. Var mı, yok. Çünkü bunlar konuşur Ak Parti yapar." ifadelerini kullandı.

 

Vali Sonel’e Teşekkür

Tunceli Valisi Tuncay Sonel'i yürüttüğü başarılı çalışmalardan dolayı tebrik eden Yıldırım, Tunceli-Pülümür-Erzincan yolunu da bölünmüş yol haline getireceklerini vurguladı.

Partisinin milletvekili adaylarıyla alandakileri selamlayan Başbakan Yıldırım’ın Tunceli gezisine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.

Vatandaşlara satranç takımı ve kırmızı atkı dağıtılan mitingde, Yıldırım konuşmasında “Bu topraklarda bir daha Dersim yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Bunun için, bizim için Konya, Yozgat, Sakarya, Erzincan neyse Dersim’de aynı şekilde olacak. Ayrımcılık yapan kardeşlerim bizden değildir. Bizim hamurumuz beraber karılmıştır. Bizim birliğimizi bozmaya çalışanlar özümüz o kadar sağlamdır ki asla buna muvaffak olamazlar.

Asırlardır bu topraklarda her renkten her inançtan yaşadık. Benim adımı Alevi bir komşumuz koymuş. İşte Alevi, Sünni ilişkisi bu kadar değerli bir ilişkidir. Bizim inancımızda bu böyledir. Sorun nerede? Dışarından Türkiye’nin ilerlemesini istemeyen emperyal devletler aramıza fitne tohumlarını, düşmanlık tohumlarını atmaya çalışıyorlar.

Kobani olaylarında Kürtlerin kanı üzerinden siyaset yapmaya kalkanlara, Kürt ve Alevi kardeşlerimizi istismar edenlere geçit vermeyeceğiz. Demokratik siyaset kılıfıyla toplumu çatışmaya sürükleyen terör uzantılarını asla aramıza sokmayacağız.” ifadelerine de yer verdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9488
 Dün : 12150
 Toplam : 25525883
 Ip No : 54.80.83.123