Sürmanşet 29.6.2020 20:05:58 845 defa okundu

Barolardan hakim tepkisi; AÇIĞA ALINSIN

Aralarında Tunceli Barosu'nun da bulunduğu 51 baro tarafından Av. Cihan Aydın'a yönelik sözlü saldırı için kınama mesajı yayınlandı.

Aralarında Tunceli Barosu'nun da bulunduğu 51 baro tarafından Av. Cihan Aydın'a yönelik sözlü saldırı için kınama mesajı yayınlandı. Açıklamada, "Meslektaşlarımıza yönelik davranışından dolayı Diyarbakır 1. Sulh Ceza Hakimi Yunus Emre Kılıçlar'ı kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

 

51 BARODAN TEPKİ

9 Haziran 2020 tarihinde tutuklamaya sevk edilen Diyarbakır Barosu üyesi avukatların sorgusu sırasında, Diyarbakır 1. Sulh Ceza Hakimi Yunus Emre Kılıçlar’ın, şüpheli  müdafileri ve yine şüpheli müdafi olarak duruşmada bulunan Diyarbakır Baro Başkanı Av. Cihan Aydın’a, nezaket ve terbiye sınırlarını aşan söylemlerde bulunduğu iddia edildi. Bu olay üzerinde aralarında Tunceli Barosu'nun da bulunduğu 51 baro tarafından Av. Cihan Aydın'a yönelik sözlü saldırı için kınama mesajı yayınlandı.

 

İBRETLİK KARARLAR

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Son dönemlerde hakim ve savcıların liyakat esasına göre değil, başka referanslarla mesleğe kabul edildikleri aşikar olup bu nedenle duyduğumuz endişeyi defalarca dile getirmiştik. Hiçbir mesleki deneyim ve tecrübesi olmayan, mesleki stajlarını dahi gerektiği gibi yapmadan mesleğe başlatılan bazı hakim ve savcıların, bazen ibretlik, bazen de gülünç kararlara imza attıklarını, yargı bağımsızlığını tamamen ortadan kaldırmaya yönelik tutum ve  davranışlarda bulunduklarını tüm kamuoyu ibretle izlemektedir.

 

AVUKATLAR İÇİN TEHLİKELİ

Bazılarının hakimlik makamına saygıyı hukuk ve adalete bağlılık yerine zorbalıkta gören anlayışı, her geçen gün yeni krizler yaratmaktadır. Avukatı ve savunmayı yargının bir parçası olarak değil, gereksiz hatta tehlikeli gören bu anlayışın sonucu olarak avukatlar şiddete ve hakarete uğramakta, adliyeler bile artık avukatlar için tehlikeli mekanlar haline gelmektedir. Diyarbakır Baro Başkanı Av. Cihan Aydın’a ve meslektaşlarımıza yönelik davranışından dolayı adı geçen hakimi kınıyor, HSK’nın adı geçen hakim hakkında adli ve idari soruşturma başlatmasını ve hakimin derhal açığa alınmasını talep ediyoruz."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5180
 Dün : 23014
 Toplam : 37685333
 Ip No : 3.236.8.46