Sürmanşet 13.1.2020 18:44:16 1432 defa okundu

Baro Başkanı “somut ve kesin bilgiler geldikçe paylaşacağız”

Gülistan’ın Ailesi ve Barodan Açıklama VİDEOLU HABER

VİDEOYU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

5 Ocaktan bu yana aranan Gülistan Doku’nun ailesi ve Tunceli Barosu tarafından ortak basın açıklaması yapıldı. Gülistan’ın ablası Aygül Doku, “Ailesi olarak öncelikli isteğimiz, Gülistan’ın sağ olarak bulunmasıdır. Elinde somut bilgi ve belge olanlar bizimle paylaşsın.” dedi. Baro Başkanı Kenan Çetin ise kurum olarak sürekli başsavcılık ve emniyet müdürlüğünden bilgi aldıklarını söyledi. Dosyada gizlilik kararı olmadığını da söyleyen Çetin, kamuoyunun yanlış bilgilerle yanıltılmamasını istedi ve aileye her türlü katkının sunulduğunu ifade etti.

 

ARANDIĞI YERDE MAKAS BULUNDU

 

Baro ve Doku Ailesi ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Tunceli Barosunda gerçekleştirilen açıklamada konuşan Gülistan’ın ablası Aygül Doku, “Ailesi olarak öncelikli isteğimiz, Gülistan’ın sağ olarak bulunmasıdır. Fakat başına bir şey gelmişse de akıbetinin en kısa zamanda ortaya çıkmasını istiyoruz. Dinar Köprüsü’nde ona ait olduğu iddia edilen bir makas ve Pazar günü saat 16.26’da Zainal Abarakov ile yapılan 4 saniyelik arama dışında elimizde bizi sonuca götürecek delil bulunmuyor.” dedi.

 

GÜLİSTAN’IN ARKADAŞINA AİT MAKAS BULUNDU

Tunceli’de 9 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Gülistan Doku hala bulunamadı. Uzunçayır Baraj Gölü’nde geniş çaplı aramalarda Gülistan’ın arkadaşına ait olduğu belirtilen makas bulundu. Aramalar yoğunlaşarak devam ederken, Doku Ailesi ve Baro tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Burada konuşan Gülistan’ın Ablası Aygül Doku, Gülistan’ın akıbetinin ortaya çıkmasını istedi ve “5 Ocak’tan itibaren 9 gündür kardeşim Gülistan Doku’nun arama çalışmaları biz, ilgili kurumlar ve arkadaşları tarafından devam ediyor. Ailesi olarak öncelikli isteğimiz, Gülistan’ın sağ olarak bulunmasıdır. Fakat başına bir şey gelmişse de, akıbetinin en kısa zamanda ortaya çıkmasını istiyoruz. Kamuoyunun da yakından takip ettiği kadarı ile şimdiye kadar Dinar Köprüsü’nde ona ait olduğu iddia edilen bir makas ve Pazar günü saat 16.26’da Gülistan Doku’dan Zainal Abarakov’a yapılan 4 saniyelik bir arama dışında elimizde bizi sonuca götürecek delil bulunmuyor.

Dersim halkının ve bütün Türkiye’nin alaka, hassasiyet ve duyarlılığını görüyor ve Gülistan bulunana kadar devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Gülistan’ın yüreği yanmış ailesi olarak, başka Gülistanların kaybolmaması ve başka ailelerin yüreğinin yanmaması için bütün insanları daha da duyarlı olmaya çağırıyoruz.

Kamuoyu, basın ve bütün kurumların kesin, somut, kafa karışıklığı oluşturmayacak bilgi ve belgeleri ailemizle paylaşmasını istiyoruz.

Çabası olan gerçek ve tüzel tüm kişilere, çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Hepimiz Gülistan’ız Dersim halkından ve Türkiye’den Gülistan’ıma ve tüm Gülistan’lara sahip çıkılmasını istiyorum.” dedi.

“BARO OLARAK TÜM BİLGİ VE BELGELERİ DEĞERLENDİRİYORUZ”

Baro Başkanı Avukat Kenan Çetin ise, “Resmi kurumlar, Başsavcılık ve diğer kurumlarla birlikte Dinar Köprüsü’nde hem karada hem de suda arama çalışmaları yapılıyor. Gülistan’ın sağ salim bulunması hem ailesi açısından hem Dersim açısından hem de Türkiye açısından önemli bir durumdur. Bu anlamda, çaba içinde bulunan herkes bilgi kirliliği oluşturmadan buraya odaklanırsa, baro olarak bizim de dosyayı daha sağlıklı şekilde yürütmemize olanak sağlayacaktır.

Ailemiz, başka ailelerin de bu burukluğu yaşamasını istemiyor. Bu tür olaylar karşısında Dersim’in daha duyarlı olmasını istiyorlar.

Baromuza kesin ve somut bilgiler geldiği zaman bunu basınla paylaşacağız. O yüzden kesin ve somut bilgiler üzerinden yürümemiz gerekir. Hassas bir konu, farklı varsayımsal durumlar bizi asıl durumdan uzaklaştırabilir. Basınımızın bu anlamda hoşgörüsünü bekliyoruz.”

Zainal Abarakov hakkındaki bir soruya ise Başkan Çetin “gerekli tüm başvuruları yaptık. Başsavcılıkla görüşmelerimizi yaptık. Ailemizin şüphe duyduğu isteklerini de kendilerine ilettik. Tüm bunları avukat arkadaşlarımız aracılığıyla başsavcılığa ulaştırıyoruz.” açıklaması yaptı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1281
 Dün : 16114
 Toplam : 38403405
 Ip No : 3.228.220.31