Güncel 9.10.2019 19:31:19 624 defa okundu

“Barış Pınarı Harekatı” resmen başladı

Türkiye tarafından güvenli bölge oluşturmak gerekçe gösterilen ve “Barış Pınarı Harekatı” adı verilen harekat resmen başladı.

Fırat'ın doğusuna yönelik yapılan harekatın Resulayn'daki YPG hedeflerinin vurulmasıyla başladığı haberleri yaygın medyada yer aldı. “Barış Pınarı” adı verilen harekatın başladığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter'dan duyurdu.

 

TUNCELİ’DEN DE ASKERİ PERSONEL GÖNDERİLDİ

Harekat, TSK'ye ait obüs ve F-16'ların Suriye'nin Resulayn kentinde YPG’ye ait olduğu ileri sürülen mevzileri vurmasıyla başladı. Ardından bölgeden dumanlar yükselmeye başladı. Yaygın medyada yer alan haberlere göre, kara harekatı bombardımanın sonuçlarına göre başlatılacak.

Harekatın iki aşamalı olduğu ve Resulayn ile Tel Abyad'ın kontrol altına alınmasının hedeflendiği açıklandı. Bu nedenle Akçakale ve Ceylanpınar harekatın iki ana merkezi olacak. Harekat öncesinde sınır bölgesine askeri sevkiyat yapıldı. Bölgeye; Denizli, Tunceli, Sarıkamış, Sakarya, Siirt, Bolu ve Kayseri Komando Tugaylarından 5 bin kişilik birlik sevk edildiği belirtildi. Zırhlı birliklerden de takviye yapıldığı bilgisi haberlere yansıdı.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7242
 Dün : 18598
 Toplam : 38443837
 Ip No : 3.235.45.196