Siyaset 9.9.2019 09:28:16 2832 defa okundu

Bakan Soylu Tunceli’deydi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, haftasonu Tunceli’ye geldi.

TUNCELİ HABER-Bakan Soylu, Nupelda ve Ayaz Güloğlu kardeşlerin isminin verildiği çocuk parkının açılışına katıldıktan sonra, Güloğlu Ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Tunceli'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, merkeze bağlı Çayır Tepe Yaşam Alanlı Güvenlik Kulesini ziyaret ettikten sonra bir açıklama da yaptı. Bakan Soylu, 17 kulenin hizmete girdiğini belirterek, bunların olduğu yere; yol ve elektrik gibi imkanların sağlandığını da söyledi.

 

Soylu’dan haftasonu ziyareti

 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Cumartesi günü Tunceli'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, merkeze bağlı Çayır Tepe Yaşam Alanlı Güvenlik Kulesini ziyaret etti.

 

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen ile güvenlik kulesini gezerek bilgi alan Soylu, buradaki temaslarının ardından Pülümür Vadisi'ndeki Mertal Tepe Yaşam Alanlı Güvenlik Kulesi'ni de ziyaret etti.

 

 

Süleyman Soylu, geçmişte yaşanan yol kesmeler ve araç yakma eylemlerine dair yaptığı değerlendirmede, Tunceli-Pülümür yolunu kastederek "Bundan yaklaşık 2,5 yıl evvel şimdiki Genelkurmay Başkanı Yaşar Paşa ile geldiğimizde Sayın Valimiz de vardı, bu vadiyi gezdik. Bu vadide bir daha güvenliğin aksamaması konusunda tüm arkadaşlarımızla birlikte ortak değerlendirme yaptık. Yol güzergahını kontrol altına almak için 13-14 kulenin yapılması daha sonra 22 kulenin yapılması konusunda bir değerlendirme ve tespitte bulunduk. Daha sonra süreci başlatmış olduk." dedi.

 

 

Soylu, 17 kulenin hizmete girdiğini belirterek, bunların olduğu yere yol, elektrik gibi imkanların sağlandığını da söyledi.

 

Bakan Soylu, "Yaklaşık 3 yıldır burada öldürülen terörist sayısı 333, toplam ölümle etkisiz hale getirilen terörist sayısı da yaklaşık 370. Kuleler arttıkça, etkisiz hale getirilen terörist sayısı arttıkça, Tunceli'deki turist sayısı da artıyor. Ortalama, Tunceli'ye bundan 4-5 yıl önce 350-400 bin araç girerken, geçen yıl 2 milyon, bu yıl da 3 milyon araç girdi." diye konuştu.

 

 

Bakan Soylu, askeri operasyonların süreceğini söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Operasyonlar devam edecek. Yaklaşık 3 yıldır devam ettiğimiz gibi kış boyunca da devam edecek. Bunu milletimizin de bilmesini istiyorum. Birileri bir şeyler söyleyebilir. Güvenlik güçlerimizin, milletimizin bu konudaki kararlığına sekte vurmak isteyebilirler, teoriler geliştirebilirler. Kim ne yaparsa yapsın, tüm güvenlik güçlerimizin hem ahdidir, hem andıdır, Türkiye'de bu teröristlerin ülkemizin huzurunu bozmalarına, hedeflerine ve istikametlerine ulaşmayı engellemelerine müsaade edilmeyecek, bunlar tasfiye edilecektir. Türkiye'nin gücü bunu yapabilecek kabiliyettedir."

 

 

Diyarbakır Barosunu eleştirdi

 

Diyarbakır Barosunu da eleştiren Soylu, şu ifadeleri kullandı:

 

"Diyarbakır Barosu yöneticileri için söylüyorum. Bu Diyarbakır Barosu içerisinde daha da küçülecekler, mini minnacık olacaklar. Çünkü herhangi bir şey olunca seslerini terör örgütünün paralelinde çıkarmayı çok seviyorlar. Ben vicdanlarından yoksun olduklarını, hukuk bilgisinden de yoksun olduklarını, insanlıklarından da yoksun olduklarını düşünüyorum. Terör örgütü onlara, 'Konuşun' dediği zaman, Diyarbakır Barosu konuşuyor. Terör örgütü, 'Bir söz söyleyin, bir eylem yapın.' dediği zaman Diyarbakır Barosu eylem yapmaya çalışıyor. Burunlarının dibindeki bir feryada, bir acıya ses çıkaramayacak kadar zavallılar, zavallılar, zavallılar...Daha öte sözler de söylemek istiyorum da bugün şu buranın haleti ruhiyesine daha fazla onları ağzımıza almak ve konuşmak yakışmıyor."

 

 

Güloğlu Ailesine ziyaret

Cumartesi günü sabah saatlerinde Elazığ’dan Tunceli’ye helikopterle gelen Bakan Soylu, Pülümür yolu üzerinde inşa edilen Çayırlı Kule'de görev yapan askeri personeli ziyaret etti. Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker ve Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney’in eşlik ettiği Bakan Soylu’yu Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, İl Jandarma Komutanı Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ve AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek karşıladı.

 

Nupelda ve Ayaz’ın isminin verildiği oyun parkının açılışına katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, buradan Martal ve Kekliktepe Kulesi'ne geçti. Bakan Soylu, bölgeyi inceleyip güvenlik güçleriyle görüştükten sonra Tunceli’nin Ovacık ilçesine geldi. Soylu, 15 Temmuzda patlayıcı madeninin infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden 4 yaşındaki Nupelda ve 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu kardeşlerin isminin verildiği çocuk parkının açılışına katıldı. Buradan, Çakmaklı Köyünde ikamet eden Nupelda ve Ayaz'ın annesi Cevriye ve babası Ekber Güloğlu'na taziye ziyaretinde bulundu. Ardından Munzur gözelerini gezen Soylu, kentten ayrıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4410
 Dün : 18598
 Toplam : 38441005
 Ip No : 3.219.167.194