Manşet 25.3.2020 08:23:39 320 defa okundu

Bakan Koca Korona virüs Türkiye geneline yayıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsün neredeyse tüm Türkiye’ye yayıldığını belirterek, “Başta vakaların hepsi yurt dışı ağırlıklıydı, artık temaslının temaslısı olmaya başladı.” dedi.

“SONUÇLARI DAHA HIZLI ÖNGÖRÜYORUZ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs nedeniyle açıklamada bulundu. Koca “Mücadelede çok ciddi bir deneyim kazandık. Sonuçları daha hızlı öngörüyoruz. Üniversite hastanelerimize, tüm hastanelerimize bütün malzemeler sağlanmaktadır, sağlanmaya devam edilecektir.

 

“32 BİN SAĞLIKÇI ALINACAK”

Kadromuza 32 bin personel dahil ediyoruz. Sağlık personelimizin ek ödemelerinin 3 aylık zaman diliminde, tavan yüzde 100 oranında olacağını ifade etmek istiyorum. Yerli solunum cihazının seri üretimine başlıyoruz. Çin’den 50 bin hızlı tarama kiti bu sabah geldi, devreye girmiş oldu. Perşembe günü ilave 300 bin hızlı tarama kiti gelmiş olacak ve 1 milyona kadar hızlı tarama kitlerini kullanmak üzere bağlantı yaptık. Hiçbir kitten, hiçbir laboratuar testinden ücret almıyoruz, almayacağız, alanlara da izin vermeyeceğiz. Türkiye’de üretilen maskeler Türkiye’nin ihtiyacı varken yurt dışına satılmayacak.

Çin’den olumlu sonuç veren ilaç da bu sabah geldi. Yoğun bakım şartlarında tedavisi devam edenlere uygulanmaya başladı. Aşı çalışmaları için 6 üniversite ve 1 merkeze çağrı yapıldı. Kısıtlamaya gitmeden hepsine destek sağlayacağız.

 

“İYİLEŞEN VAKALAR ARTTI”

Ölenler arasında 91 yaşa kadar olanlar var. 50-60 arası iki kayıp var, onun dışındakiler 61’in üzerinde. Önümüzdeki günlerde iyileşen vakalarımızı günbegün açıklayacağız. İyileşen vakalarımızın fazla olduğunu belirtmek istiyorum. Sağlık personelimiz içinde pozitif olan vakalarımız var. Üniversitelerden Sağlık Bakanlığına geçişe bu dönemde izin vermeyeceğiz.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 12219
 Dün : 39200
 Toplam : 35507464
 Ip No : 3.83.188.254