İlçe Haberleri 8.11.2017 18:28:58 740 defa okundu

Bakan HES’leri Savundu

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, enerjide dışa bağımlılığın azalmasını HES'lere bağladı. Bakan Eroğlu, Tunceli'ye pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyleyerek, barajların ilimize hayat verdiğini savundu.

Tunceli’ye Pozitif Ayrımcılık Yapıyorlarmış!

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, TBMM Çevre Komisyonunda görüşülen Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı üzerinde milletvekillerinin eleştirilerini yanıtladı.

 

Tunceli'ye pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Eroğlu, barajların Tunceli'ye hayat verdiğini savundu.

 

Munzur Vadisini koruduklarını, Tunceli'ye büyük destek verdiklerini de söyleyen Bakan Eroğlu, HES'lerin en temiz, yenilenebilir enerji kaynağı olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Eroğlu, "Uygun olmayan HES'leri yaptırmıyoruz, iptal ettiriyoruz. Endemik tür varsa bunu koruma altına alıyoruz. Rastgele HES'ler yapılmıyor. Türkiye'de bugün enerjide dışa bağımlılık bir noktada azaltılmışsa, bunu HES'lere borçluyuz. HES'ler çevreye zarar vermiyor." dedi.

 

2017 yılında son 44 yılın kuraklığının yaşandığını ancak "sessiz sedasız bunun atlatıldığını" söyleyen Eroğlu, bu kuraklığın barajlarda ve göletlerde yeteri kadar su olduğu için atlatılabildiğini aktardı.

 

Bakan Veysel Eroğlu, "Biz HES'leri lüks olsun diye yapmıyoruz, zaruretten yapıyoruz. Orada bir güç var, ondan faydalanıyoruz." diye konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9279
 Dün : 12150
 Toplam : 25525674
 Ip No : 54.80.83.123