Manşet 8.6.2018 16:30:00 2468 defa okundu

Babaocağı’na Köprü

Tunceli Merkeze bağlı Babaocağı Köyüne ulaşımı sağlayacak köprünün temeli atıldı. Yapılacak köprü ile 35 kilometrelik mesafenin 3 kilometreye ineceği açıklandı. İşte diğer ayrıntılar:

 

Resmi törenle temeli atılan köprünün 60 yıllık bir çileyi sonlandıracağını belirten Tunceli Valisi, “Babaocağı köylülerimizin yıllardır yaşadığı ulaşım sorunu, yapılacak köprü ile son bulacak. Köprünün tamamlanmasıyla, 35 kilometrelik yol 3 kilometreye inecek ve köylülerimiz şehre daha kolay ulaşacak.”

 

 

“Tunceli’mize hayırlı olsun”

 

Köylerine gitmek için kullandıkları asma köprü yıkılınca, Babaocağı köylülerinin ulaşım sorunu başladı. Yaklaşık 60 yıldır 3 Km’lik yol yerine 35 Km gitmek zorunda kalan köylüler, sorunlarını Vali Tuncay Sonel’e iletti.

 

Vali Sonel, Babaocağı köylülerinin ulaşım sorununu çözmek için hemen harekete geçti. Sonel’in köylülerin istediği köprünün yapılması talimatını vermesiyle çalışmalar başlatıldı.

 

Çalışmalar kapsamında 70 metre uzunluğunda, çift şeritli olarak yapılacak Babaocağı Köprüsünün temeli atıldı. Temel atma törenine, Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Ferudun Bircan, Vali Yardımcısı Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Ak Parti İl Başkanı Fatih Tek, bazı kurum müdürleri ve köylüler katıldı.

 

Köprünün temel atma töreni sırasında konuşan Sonel, “Köylülerimizin bir sıkıntısını daha çözüyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Babaocağı köylülerimizin yıllardır yaşadığı ulaşım sorunu, yapılacak köprü ile son bulacak. Köprünün tamamlanmasıyla, 35 kilometrelik yol 3 kilometreye inecek ve köylülerimiz şehre daha kolay ulaşacak. 71 metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde yapılacak köprünün maliyeti 1,5 milyon TL olup, bu konuda bize destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza köylülerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Tunceli’mize hayırlı olsun” dedi.

 

 

“Yıllardır Çözülemeyen Sorunu Valimiz Çözüyor”

Yıllardır çözülemeyen ulaşım sorununun çözüme kavuşacağı için duyduğu mutluluğu dile getiren Babaocağı Köyü Muhtarı Veli Yoslun şunları söyledi:

“Özellikle cenazemiz ve hastamız olduğunda, büyük sıkıntı yaşıyorduk. Uzun yıllardır bu sorun var. Ulaşım anlamında ciddi problem yaşıyorduk. Köprünün yapılmasıyla sadece Babaocağı Köyü değil, aynı güzergahta olan 10 köy daha rahata kavuşacak. Köprümüzün yapımına başlanmasında sağladığı destekler için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e tüm köylülerimiz adına teşekkür ederim.”

 

“60 Yıldır Bu Çileyi Çekiyoruz”

Babaocağı Köyü eski muhtarı Kamer Dündar ise 60 yıl sonra isteklerinin yerine getirileceğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “60 yıldır bu çileyi çekiyoruz. Bugüne kadar gelen bir sorun. Sayın Valimiz yaptırıyor. Büyük bir hizmet. O köprüden her geçtiğimizde Vali beye teşekkür edeceğiz. Allah razı olsun, Düzgün Baba Yardımcısı olsun. Tunceli ile ilgilendi. Tunceli düzene girdi. Herkes kendisinden memnun” diye konuştu.

Babaocağı Köylülerinden Metin Bulut ise “Cenazemizi götürürken sıkıntı çekiyorduk. Hastaneye yetişmekte zorlanıyorduk. Özellikle kış aylarında ulaşım çileye dönüşüyordu. Babaocağı köyü sakinleri olarak Sayın Valimize şükranlarımızı iletiyoruz. Büyük bir hizmet” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6926
 Dün : 19644
 Toplam : 26027280
 Ip No : 54.198.212.30