Ovacık 30.7.2019 08:40:01 2087 defa okundu

BIFED finalistleri belli oldu

“Ovacık” filmi finale kaldı

Bozcaada’da bu sene 6’ncısı düzenlenecek olan ’nin (BIFED) finalistleri belli oldu. 9-13 Ekim tarihlerinde düzenlenecek festivalin finalinde toplam 17 film gösterilecek. Bu filmlerden ikisi ise Türkiye’den.

 

2’si Türkiye’den toplam 17 film yarışacak

Bozcaada’da bu sene 6’ncısı düzenlenecek olan Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’nde Fethi Kayaalp büyük ödülü için yarışacak finalistler belli oldu. 15’i yurt dışından toplam 17 filmin yer aldığı festivalde tüm yapımlar gibi yerli filmler de dikkat çekiyor.

 

Bir dönem önce Ovacık’ın, şimdi de Tunceli’nin Belediye Başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu’nun ilçedeki üretime dayalı öyküsü bu yıl festivalde Türkiye’den finalde yarışacak iki filmden biri olan “Ovacık” filminin yönetmeni Ayşegül Selenga Taşkent.

 

Istranca Ormanları da taşocaklarının saldırısı altında. Bu önemli ekosistemi, ağaçları, suları, hayvanları bizim adımıza korumaya çalışanların öyküsünü belgeselleştiren Racia Adar’ın filmi “Ab-ı Hayat-Istranca” ise Türkiye’den finale kalan ikinci film.

 

60 Ülkeden 450 Film Başvurdu

Kurulduğu 2014 yılında International Green Film Network’e kabul edilen ve bu kuruluşun Türkiye’deki tek üyesi olan BIFED’de seçimler tamamlandı ve finale 17 film kaldı. Bu yıl 9-13 Ekim 2019 tarihlerinde Bozcaada’da yapılacak olan Uluslararası Bozcaada Ekolojik Belgesel Film Festivali’nin altıncısı önemli bir katılım aldı. Gelen istek üzerine uzatılan başvuru süreci sonunda, festivale 60 ülkeden 450 film başvurdu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9538
 Dün : 14463
 Toplam : 34503550
 Ip No : 34.204.191.0