Güncel 22.8.2019 18:56:26 841 defa okundu

Avukatlar Gözaltına Alındı

Kayyum atanmasına yönelik kararları protesto etmek için İzmir Adliyesi'nde açıklama yapan avukatlara polis müdahale etti. 26 avukat gözaltına alındı.

Avukatlar itirazlarını açıklarken polis müdahale etti

İzmir'de Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) ve KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği; Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasını protesto etmek amacıyla İzmir Adliyesi önünde toplandı.

Adliye önüne giden avukatlar, basın açıklaması yapmak üzereyken polis tarafından ablukaya alındı. Polisin, İzmir Valiliği'nin 10 günlük yürüyüş ve gösteri yasağını gerekçe gösterdiği belirtildi.

 

"Bu mücadele burada bitmeyecek"

HDP’li Erol Katırcıoğlu, müdahale sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:  "Bu hakkımız bir bakan veya valinin verdiği kararla değiştirilemez. Normal olarak bizim bir basın açıklaması yapma hakkımız vardır ve arkadaşlarımız bu haklarını kullanmak üzere buraya geldi.

Bu mücadele burada bitmeyecek, o nedenle serinkanlı olalım. Gerçekten demokrasiden, özgürlükten yana olan insanlarla yan yana gelmeye çalışalım.

Çünkü bunları geriletmek iktidarını sonlandırmanın yolu özgürlükleri ve demokrasiyi savunmaktan ve bizlerin güç birliği içinde olmasından geçiyor."

Gözaltına alınan avukatlar sağlık kontrollerinin yapılması için Yeşilyurt Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

 

Gözaltına alınan avukatlar

Bahattin Özdemir, Fırat Sandalcı, ÖHD Eşbaşkanı Fatma Demirer, İHD Şube Başkanı Zafer İncin, Mecit Yıldırım, Nezahat Akın, Şükran Eroğlu, Sozdar Ortaç, Mehmet Baran Selanik, Dilan Gündüz, Hatice Aslan Atabay, Yunus Emre Güneş, Sadiye Unutur, Leyla Çelik, Ferhat Konur, Emel Diril, Veysi Çetin, Şule Hızal Arslan, Erdoğan Akdoğdu, Aysun Kilivan Sidal, Gül Kireçkaya, İmdat Ataş, Nergiz Tuba Arslan, Hazal Aydın ve Ertan Güngör gözaltına alındı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9349
 Dün : 14463
 Toplam : 34503361
 Ip No : 34.204.191.0