Kadın & Sağlık 25.3.2020 08:57:33 1645 defa okundu

“Ateşinizi ölçelim”

Tunceli Valiliği, adliye ve içerisinde çok sayıda kurumun olduğu binanın bahçe girişindeki polis kontrol noktasında ateş ölçmek üzere hemşire görevlendirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü personellerinden Hemşire Emine Şirin, ağzında maske, elinde eldiven ile sosyal mesafeyi koruyarak gerçekleştirdiği cihazla ateş ölçümünde, vatandaşlarda ölçülen ateşin sınırın üstünde çıkması halinde sağlık ekiplerine haber verilerek tedavi altına alınması planlanıyor.

Bu kapsamda sınır değer olarak 38 derece ve üzeri kabul ediliyor.

 

Korona ateşi her yeri sardı

Korona virüs önlemleri kapsamında, Tunceli Valiliği ve adliye ile çok sayıda kurumun yer aldığı binanın bahçe girişindeki polis kontrol noktasında şimdilerde bir de hemşire görev yapıyor. X-Ray cihazından geçtikten sonra personel ve vatandaşın ateşi ölçülüyor. Temassız ateş ölçerle vatandaşlara ölçüm yapan Hemşire Emine Şirin’in, normal sınır olarak kabul edilen 38 derecenin üzerindeki ölçümlerde, vatandaşlardan son 14 gün içerisinde yurt dışına çıkış hikayesi var mı şeklinde yönelteceği sorular ve doldurulan bir formun ardından sağlık ekiplerine haber vererek kişinin tedavi altına alınmasını sağlayacağı öğrenildi.  

Bu ölçümlerde, şuana kadar normal değerler üzerinde bir ateş tespit edilmediği belirtilirken, uygulamanın devam edeceği de öğrenildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3795
 Dün : 40026
 Toplam : 37803896
 Ip No : 3.236.74.69