Eğitim 13.11.2017 09:52:38 733 defa okundu

Atatürk Anıldı

Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. Ölüm yıldönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi, Tunceli’de de tören düzenlendi. Atatürk'ün 79 yıl önce gözlerini yumduğu saat 09.05'te saygı duruşu gerçekleştirildi. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bayraklar yarıya indirildi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. yılı nedeniyle  Türkiye genelinde olduğu gibi  Tunceli'de de valilik bahçesinde program düzenlendi. Törende,  Atatürk Anıtına Vali Tuncay Sonel tarafından çelenk konuldu. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 9’u 5 geçe, 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda anma programına devam edildi.  Munzur Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hasan Aytaç'ın günün önemine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından şiirler okunarak, Türk Tarih Kurumu tarafından hazırlanan "Son Yolculuk" adlı kısa filmin gösterimi yapıldı.

Munzur Ortaokulu öğrencisi Nil Ece Ergeneli tarafından “Bir Tutkudur Mustafa Kemal” ve Anadolu Lisesi öğrencisi Batuhan Gül tarafından “Gazi Paşaya Ağıt” şiirlerinin okunmasının ardından bu okulun öğrencilerinin 10 Kasım oratoryosu sunumu yapıldı. Anma programında, Müzik Öğretmeni Özgür Gülmez yönetimindeki koro da Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

10 Kasım Anma Programı kapsamında, çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Programa,  Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Vali Yardımcısı Hasan Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ersin Tursun, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Ferudun Bircan, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, bazı kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri ve emniyet personeli ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2155
 Dün : 16118
 Toplam : 26038627
 Ip No : 54.198.55.167