Sürmanşet 19.9.2019 20:13:14 573 defa okundu

Arslan, “Bugün kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür”

Gaziler Günü nedeniyle Tunceli Valiliği önünde resmi tören düzenlendi.

Atatürk büstüne çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tunceli Şube Başkanı Mehmet Arslan, “19 Eylül Gaziler Günü Aziz Vatanımızın bağımsızlığı ve bekası uğrunda muharebe meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan, fedakar ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür.” şeklinde konuştu.

 

Gaziler Günü kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Tunceli’de resmi tören düzenlendi. Valilik önünde düzenlenen törene Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Atbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Kaya, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Yılmaz Ustaoğlu, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, bazı gaziler, kurum amirleri, askeri personel, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başlayan programda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tunceli Şube Başkanı Mehmet Arslan günün önemine dair konuşma yaptı. Arslan; "19 Eylül Gaziler Günü Aziz Vatanımızın bağımsızlığı ve bekası uğrunda muharebe meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan, fedakar ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür. Gaziler Günü vesilesiyle gurur ve heyecan içerisindeyiz.

 

Yokluktan var edilen ordu ile gerçekleştirilen Sakarya Meydan Muharebesi, bugünün hür ve bağımsız Türk Devleti’nin yolunu açtı.

 

Topraklarımızın bir daha istila edilmesine, hürriyet ve bağımsızlığımıza göz dikilmesine ne biz ne de bizden sonraki nesiller hiçbir zaman müsaade etmeyecektir. İnanıyoruz ki, kan dökülerek vatan olan bu topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır" dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3104
 Dün : 20651
 Toplam : 36705129
 Ip No : 3.230.154.129